Kierowco, uważaj! Dzisiaj jesteś szczególnie narażony na mandat, a nawet na wypadek!

Kierowco, uważaj! Dzisiaj jesteś szczególnie narażony na mandat, a nawet na wypadek!

wrc

Podaj dalej

Trzeci poniedziałek stycznia to jeden z tych dni, w który jesteś szczególnie narażony na mandat, a może i na wypadek. Kierowco, uważaj na to, bo dzisiaj może nie być żadnej taryfy ulgowej. Skąd to się bierze?

18 stycznia – dlaczego właśnie dzisiaj masz być szczególnie narażony na mandat, czy wypadek? Nie ma to nic wspólnego z dniem  Martina Luthera Kinga obchodzonym w Stanach Zjednoczonych. Ale właśnie trzeci poniedziałek stycznia to tzw. Blue Monday.

Jest to termin wprowadzony przez Cliffa Arnalla i oznacza najbardziej depresyjny dzień w roku. Arnall wyliczył ten dzień na podstawie kilku składowych. Są to np. zimowa pogoda i brak słonecznych dni, długi – np. po okresie świąteczno-sylwestrowym, niedotrzymanie postanowień noworocznych, poziom motywacji, czy upływający czas od Bożego Narodzenia. W taki sposób wyszło mu, że właśnie trzeci poniedziałek stycznia jest najgorszym dniem roku.

Jeśli w to wierzyć, właśnie dzisiaj największy odsetek kierowców będzie poirytowany i wściekły. Może nasilić się zjawisko szeryfów, drogowego chamstwa. Ktoś będzie wyładowywał swoje emocje, niekoniecznie we właściwy sposób. To może prowadzić do różnych sytuacji, w tym wypadków. A jeśli Blue Monday dopadnie jakiegoś policjanta… No cóż – dzisiaj raczej nie załatwicie polubownie sprawy ewentualnego mandatu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News