Kierowco, to najgorsze, co może cię spotkać. Dostaniesz potworny mandat – nawet nie zauważysz

Kierowco, to najgorsze, co może cię spotkać. Dostaniesz potworny mandat – nawet nie zauważysz

benzyna diesel ceny paliw paliwo samochód

Podaj dalej

Dostaniesz potworny mandat i nawet nie będziesz wiedział kiedy – nic nie zauważysz. W tych czasach ostrożnym trzeba być dosłownie zawsze i wszędzie. Nigdy nie wiesz kto na ciebie patrzy i rejestruje obraz.

Samo nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który próbuje wejść na przejście, to już mandat w wysokości 1500 zł. A do dopiero wierzchołek góry lodowej. Brak zatrzymania na znaku stop, nieustąpienie pierwszeństwa innemu pojazdowi, przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, przejazd przez pasy kiedy znajduje się na nich pieszy, przejazd przez torowisko, kiedy rogatki nie są ustawione pionowo do góry… można tak wymieniać w nieskończoność.

mandat dron monitoring
fot. freepik

Można wymieniać przepisy, za złamanie których zostaniesz ukarany, nie widząc nawet patrolu policji. Jedna kwestia to policyjny dron. Patrol jedzie sobie w region jakiegoś skrzyżowania, chowa się za jakimś budynkiem… i puszcza w powietrze drona. Ten wszystko sobie pięknie rejestruje – każde wykroczenie. Po chwili kierowca jest zatrzymywany i nie ma na to żadnej odpowiedzi… musi płacić.

Kradzież paliwa ze stacji. Co grozi za takie zachowanie? Śmiałkowie wciąż próbują…

Ale nie tylko drony – policja korzysta również z kamer monitoringu – np. takich umieszczonych właśnie przy skrzyżowaniu. Wystarczy kilka godzin – czy to z dronem, czy monitoringiem. Policjant nawet nie musi się ruszać, odchodzić od komputera. Dziesiątki mandatów – jeden za drugim. Uważać na drogach trzeba teraz dosłownie wszędzie – nie ma zmiłuj.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News