Kierowco, płyn do spryskiwaczy może trwale uszkodzić twój samochód! Jaki wybrać, aby uniknąć kłopotów

Kierowco, płyn do spryskiwaczy może trwale uszkodzić twój samochód! Jaki wybrać, aby uniknąć kłopotów

płyn do spryskiwaczy hamulcowy chłodniczy olej samochód uszkodzenia silnik

Podaj dalej

Czy płyn do spryskiwaczy może trwale uszkodzić twój samochód? Oczywiście, że tak. Naturalnie mówimy tu o sytuacjach, w których takowy płyn jest niewłaściwie użytkowany. Jak uniknąć kłopotów?

Zły płyn do spryskiwaczy może przynieść kierowcy wiele utrapień. Od błahych, do takich zdecydowanie poważniejszych. Każdy z nas chciałby pewnie zaoszczędzić na takim płynie. Oczywiście jest to możliwe. Można w wielu miejscach kupić naprawdę tani płyn, ale czy będzie on dobry? Zacznijmy od tego, że tani środek będzie miał raczej nieco gorszy skład. Co może to spowodować?

płyn do spryskiwaczy hamulcowy chłodniczy olej samochód uszkodzenia silnik
fot. pixabay

Może to spowodować, że każde użycie takiego płynu będzie pozostawiało w naszym samochodzie – krótko mówiąc – obrzydliwy zapach, którego później trudno jest się pozbyć. Zły skład, a zarazem zbyt duża ilość alkoholu może uszkodzić lakier naszego auta. Dalej – jeśli woda będzie złej jakości, mogą zatkać się dysze płynu. W końcu, niewłaściwe proporcje sprawią, że teoretycznie zimowy płyn może nam w zimie zamarznąć – wymienia serwis „nocar.pl”.

Ostatecznie można pogodzić wszystkie sprawy – jednocześnie mieć płyn dobry, skuteczny, odporny na mróz, bezpieczny dla lakieru i tani. I można go zrobić we własnym domu, ze składników, które kupicie w zwykłym sklepie. Płyn do spryskiwaczy domowej roboty – robiony według dobrego przepisu – to zawsze dobra i tania opcja. Oczywiście jeśli chce się wam go zrobić…

Trwałe uszkodzenia?

Natomiast istnieją sytuacje, w których płyn do spryskiwaczy może trwale uszkodzić twój samochód. Kiedy może się tak wydarzyć? A no na przykład wtedy, kiedy… wlejemy go do niewłaściwego zbiornika. Tu stosunkowo najłatwiej jest o błąd, bo najczęściej dolewamy właśnie tego płynu. Wlany do zbiornika na płyn hamulcowy sprawi, że nasze hamulce staną się praktycznie bezużyteczne. Jeśli wlejemy go do układu wspomagania, może dojść nawet do zatarcia pompy i uszkodzenia maglownicy – podaje „autocentrum.pl”.

płyn do spryskiwaczy hamulcowy chłodniczy olej samochód uszkodzenia silnik
fot. pixabay

Idąc dalej, płyn do spryskiwaczy w układzie chłodzenia. Wszyscy znamy osoby, które jeżdżą nawet na wodzie w chłodnicy. Natomiast nie zmienia to faktu, że jest to niezwykle niebezpieczne. Niewłaściwy płyn ma niższą temperaturę wrzenia, co oznacza, że błyskawicznie możemy go zagotować i zatrzeć silnik. Wreszcie, możemy wlać ten płyn do oleju silnikowego… to chyba największa katastrofa. Konsekwencje takich czynów można wymieniać długo. Ale uwierzcie – to nic przyjemnego, ani taniego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News