Kierowco, nigdy tego nie rób. Konsekwencje zazwyczaj są tragiczne. Samochód śmiertelną pułapką

Kierowco, nigdy tego nie rób. Konsekwencje zazwyczaj są tragiczne. Samochód śmiertelną pułapką

obowiązkowe wyposażenie pojazdu samochód przegląd techniczny

Podaj dalej

Samochód potrafi być śmiertelną pułapką. Nie chodzi nawet o kierowców, potencjalny wypadek, jakieś zdarzenie drogowe. Niektórzy wciąż to robią – wciąż o tym zapominają. Konsekwencje są zazwyczaj tragiczne.

Do tragicznej w skutkach sytuacji doszło w Szczecinie. 38-letnia matka zawiozła starsze dziecko do przedszkola. Następnie udała się pod żłobek, aby tam zaprowadzić swojego 18-miesięcznego synka. Niestety, kobieta zapomniała – zaparkowała samochód i ruszyła prosto do pracy. Po godzinie 17 udała się do żłobka aby odebrać swojego synka. Wtedy pracownicy żłobka ze zdziwieniem oznajmili, że tego dnia nie przyniosła dziecka.

samochód dziecko upał szczecin
fot. pixabay

W tym momencie kobieta wiedziała już co zrobiła. Ruszyła biegiem w kierunku auta, które zaparkowała niedaleko żłobka o poranku. Było już za późno. Próba reanimacji po tak wielu godzinach na nic się zdała. Dziecko spędziło niemal cały dzień w nagrzanym samochodzie, w pełnym słońcu.

Benzyna za 5,55 zł a diesel za 5,84 zł w Polsce! Gdzie można tak tanio zatankować paliwo?

Niestety, jak oznajmia „Interia”, do takich zdarzeń dochodzi bardzo często. Wystarczy chwila nieuwagi – rozkojarzenie, zamyślenie. Czasami przekonanie, że przecież „nic się nie stanie”. Konsekwencje są tragiczne. Kiedy za zewnątrz panuje temperatura 30 stopni, w środku może przekraczać 60, nawet 70 stopni.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News