Kierowco, nawet o tym nie myśl! Jeśli zachowasz się na drodze w taki sposób, możesz trafić za kraty!

Kierowco, nawet o tym nie myśl! Jeśli zachowasz się na drodze w taki sposób, możesz trafić za kraty!

kierowco sygnały świetlne mandat grzywna za kraty (2)

Podaj dalej

Trzeba być naprawdę niezwykle perfidną osobą, aby zachować się tak, jak ten człowiek. Samochodem przypominającym karetkę, na sygnałach, ot tak jechał sobie przez Warszawę. Ten pan nie jest wyjątkiem.

W ostatnich dniach głośno było o mężczyźnie, który pędził przez Warszawę samochodem przypominającym karetkę. Używał sygnałów świetlnych. Samochód nie posiadał przeglądu, OC itd. Ta sytuacja nie jest wyjątkiem. Zdarzają się takie przypadki, że kierowcy używają sygnałów bezprawnie. Co za to grozi?

kierowco sygnały świetlne mandat grzywna za kraty
fot. pixabay

Swego czasu policja zatrzymała kierowcę samochodu dostawczego, który jechał używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Wielu jest na naszych drogach takich „cwaniaczków”, którzy starają się w taki sposób oszukać innych. Dostępne są nawet gadżety imitujące policyjne światła. To skrajna nieodpowiedzialność.

kierowco sygnały świetlne mandat grzywna za kraty
fot. pixabay

Oczywiście używanie sygnałów świetlnych o kolorach niebieskim i czerwonym oraz sygnałów dźwiękowych o zmiennym tonie jest zakazane. Tutaj oprócz demontażu urządzeń i wysokiej grzywny grozi nawet 14 dni aresztu.

“sip.lex.pl”: – Art. 96a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów, podlega karze grzywny.

“sip.lex.pl””: – Art. 96a. § 2. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w pojeździe sygnałów świetlnych w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie, podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News