Kierowco, możesz dostać pieniądze od zarządcy drogi. Sprawdź, jak się o nie ubiegać krok po kroku

Kierowco, możesz dostać pieniądze od zarządcy drogi. Sprawdź, jak się o nie ubiegać krok po kroku

dodatek paliwo ulga

Podaj dalej

Ogromna dziura w drodze, której nie da się ominąć. Bum – po oponie. Co zrobić w tej sytuacji, jak się zachować? Jeśli odpowiednio zareagujesz, możesz dostać pieniądze od zarządcy drogi. Nie warto im odpuszczać.

Stan polskich dróg… jest jaki jest – każdy wie – każdy widzi codziennie. Przebicie opony na dużej dziurze to nie jest jakiś duży wyczyn i to w każdej części naszego kraju. Mi przytrafiło się to już dwa razy i byłem głupi… bo nie zareagowałem. Teraz wiem, że nigdy więcej bym tak nie postąpił. Przebijesz oponę, bo ktoś zaniedbał stan drogi? Ubiegaj się o pieniądze od zarządcy drogi. Sprawa oczywista.

pieniądze odszkodowanie zadośćuczynienie opona przebita opony zarządca drogi
fot. pixabay

Zarządca drogi ma obowiązek dbania o jej stan. Ubytki, dziury itd. muszą być przez niego naprawione. Tak samo jak droga musi być posprzątana, nie mogą zalegać na niej gałęzie, czy błoto. Jeśli przebijesz oponę na takiej dziurze, bądź jeśli doprowadzisz do wypadku przez to, że droga jest zaniedbana, nawet jeśli zrobisz sobie krzywdę jadąc na rowerze przez takie zaniedbanie, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie.

Sprawa jest prosta – przebijasz oponę, zatrzymujesz się tam, gdzie jest to możliwe. Jeśli jest taka możliwość, robisz zdjęcie jezdni, gdzie przebiłeś oponę. Wykonujesz także zdjęcie szkód. Najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie policji, która sporządzi notatkę. To niepodważalny dowód w sprawie. Zarządca drogi ma obowiązek pokryć w takim przypadku wszelkie koszty napraw samochodu, transportu itd.

pieniądze odszkodowanie zadośćuczynienie opona przebita opony zarządca drogi
fot. pixabay

„Auto Świat” przypomina, że pierwszym krokiem jest ustalenie zarządcy drogi. Co ważne, znak na drodze ostrzegający o uszkodzonej jezdni, remontach, czy ograniczenie prędkości, nie zawsze zwalnia zarządcę drogi z odpowiedzialności. Po ustaleniu zarządcy drogi oceniamy straty a następnie wysyłamy pismo, bądź telefonicznie informujemy zarządcę o zaistniałej sytuacji. Jeśli nie dojdzie do zapłacenia kwoty, sprawę można zgłosić do sądu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News