Kierowca miał zapłacić za parkowanie ponad 2000 zł! Kwota na parkometrze była oszałamiająca

Kierowca miał zapłacić za parkowanie ponad 2000 zł! Kwota na parkometrze była oszałamiająca

parkowanie parking opłata parkometr

Podaj dalej

Ponad 2000 zł do zapłaty za parkowanie? Kiedy ten kierowca zobaczył kwotę wyświetloną na parkometrze, serce pewnie zaczęło mu bić o wiele szybciej. Mężczyzna z całą pewnością przez dłuższy czas nie potrafił zrozumieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Cała sprawa skończyła się oczywiście szczęśliwie i mężczyzna kwoty nie zapłacił. Ale co by było, gdyby jednak bilet opłacił?

– „6 marca, na parkingu Chwaliszewo w Poznaniu, zarządzanym przez Apcoa, przez omyłkę, włożyłem do automatu bilet sprzed miesiąca, dawno już opłacony, zamiast biletu właściwego, wydrukowanego przez automat 6 marca. Jakież było moje zdziwienie, gdy automat bez zająknięcia naliczył kosmiczną opłatę i rozpoczął procedurę płatności!” – tłumaczy całe zdarzenie mężczyzna. Okazało się, że wkradł się błąd. Kierowca włożył do automatu nie ten bilet, który powinien. Ponad 2000 zł za parkowanie?

parkowanie parking opłata parkometr
fot. pixabay

– „Ponieważ robiłem to odruchowo, niemal zapłaciłem ponad 2 tysiące złotych za nic, w ostatniej chwili zorientowałem się, że coś jest nie tak… Ponieważ sprawa jest poważna (dziura bezpieczeństwa, która może kosztować użytkownika potencjalnie duże pieniądze), liczę, że Państwo zaadresują temat” – tłumaczy mężczyzna. Opis całego wydarzenia czytamy na facebookowym fanpage’u portalu „epoznan.pl”. Trzeba przyznać, że rzeczywiście sprawa może wywołać poruszenie.

Ogromny spadek cen paliw? Diesel w kolejnych dniach już poniżej bariery 7 zł za litr? W końcu!

Można zadać sobie tutaj pytanie, co by było, gdyby? Kierowca tłumaczy, że zazwyczaj płaci za parkowanie odruchowo. A co, gdyby i tym razem odruchowo, bez większego zastanowienia, przyłożył kartę i zapłacił? Czy istniałby jakikolwiek sposób na to, aby mężczyzna odzyskał swoje pieniądze? Wreszcie, należy zadać sobie pytanie, dlaczego automat w ogóle przyjął opłacony już bilet i zażądał ponownej zapłaty?

parkowanie parking opłata parkometr
Fot. pixabay.com

Parkowanie za ponad 2000 zł?

Włożył niewłaściwy bilet i ma pretensje. Wystarczyło pomyśleć – pisze w komentarzu jeden z użytkowników. – Za nieostrożność się płaci – wtóruje pani Michalina. – Być osłem to wyzwanie, ale chwalić się tym w necie to juz mistrzostwo… – napisał pan Adam. Ja w tym wszystkim jestem bardzo ciekawy jednego… Mianowicie, czy gdyby sprawa dotyczyła tych krytykujących, to też mieliby takie mądre osądy? Czy oni pierwsi podnieśliby wtedy alarm, że parkometr chce ich skasować drugi raz za to samo?

Pamiętaj, musisz wymienić swoje prawo jazdy! Nawet, jeśli jest bezterminowe. Do kiedy jest czas?

– Skoro przypadkowo włożony i wcześniej skasowany już bilet… ponownie został naliczony – to jest to absolutnie poważny błąd w systemie… – podkreślił w komentarzu pan Bartosz. I pewnie to tym należałoby się zająć. Nie tym, dlaczego mężczyzna włożył inny bilet i dlaczego w ogóle miał go dalej przy sobie. A tym, dlaczego parkometr żądał uiszczenia opłaty, która już wcześniej została uiszczona. Ten bilet został już przecież wcześniej opłacony. Gdyby nie taki błąd, całej sytuacji by nie było.

Jazda samochodem po alkoholu jednak legalna? Ten wyrok sądu mówi wszystko. Można jeździć…

Opłaty za parkowanie cały czas rosną. „o2” podaje dla przykładu informację, że w Krakowie za trzy godziny parkowania od 15 maja trzeba będzie zapłacić aż 30 zł. Natomiast 2000 zł to chyba jednak zdecydowana przesada, prawda? Ludzie poddają w wątpliwość, czy parkingi w ogóle powinny być płatne. Natomiast to już norma i kolejne miasta wprowadzają strefy płatnego parkowania. Darmowe parkowanie to już w wielu miejscach bardzo przyjemne, acz odległe wspomnienie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News