Każdy będzie zdawał egzamin na prawo jazdy od nowa? Ma być trudno, jak nigdy przedtem

Każdy będzie zdawał egzamin na prawo jazdy od nowa? Ma być trudno, jak nigdy przedtem

prawo jazdy od nowa egzamin kobieta za kierownicą umiejętności kolizja olkusz

Podaj dalej

Czy nadchodzą rewolucyjne zmiany? Każdy będzie musiał zdawać egzamin  na prawo jazdy od nowa? Będzie on trudniejszy i bardziej wymagający, niż kiedykolwiek przedtem? Z jednej strony nie widzę innej możliwości, a z drugiej…

Prawo jazdy to istotny dokument. Według wielu jest niepotrzebny, chociaż z nimi dyskutował nie będę. Nie ma sensu, aby tracić nerwy na kogoś, kto nie rozumie jak działa świat. Może należałoby pójść w drugą stronę. Sprawić, że egzamin – przede wszystkim ten praktyczny – będzie o wiele trudniejszy. Być może tego potrzebujemy?

prawo jazdy od nowa egzamin kobieta za kierownicą umiejętności kolizja olkusz
fot. pixabay

Przyznam szczerze – poniekąd rozśmieszył, a poniekąd zasmucił mnie artykuł, który przeczytałem na portalu „Interia”. Kobieta w Olkuszu wjechała w przejście podziemne. Land Rover wylądował na barierkach, leżąc jakby na boku. Uszkodzenia były doskonale widoczne – zarówno jeśli chodzi o samochód, jak i o całą infrastrukturę okolicy.

33-latka, która spowodowała kolizję, była trzeźwa. Jej wytłumaczenie przeczy natomiast wszelkim prawom logiki. Nie rozumiem go, nie pojmuję, nie przyjmuję do siebie. Otóż kobieta według „Interii” stwierdziła, że spowodowała kolizję, bo była zmęczona i nie posiada odpowiednich umiejętności prowadzenia pojazdu.

kolizja kobieta za kierownicą
fot. Policja / KPP Olkusz

Czy to już szczyt bezczelności?

Zastanawiam się, czy mamy do czynienia z jakimś absolutnym szczytem bezczelności? A może z kolejną ofiarą systemu szkolenia kierowców? Nie jestem w stanie pojąć tego, co się w Olkuszu wydarzyło, co ta kobieta powiedziała. Jak to… jak to nie mam odpowiednich umiejętności? To po co wsiadała za kierownicę? Po co w ogóle prowadziła ten samochód, skoro ma świadomość tego, że nie ma umiejętności? Dlaczego prowadziła auto wiedząc, że jest zmęczona i źle się czuje?

prawo jazdy od nowa egzamin kobieta za kierownicą umiejętności kolizja olkusz
fot. pixabay

Najgorsze jest to, że nie wiem – naprawdę nie wiem jak takich sytuacji można by uniknąć w przyszłości. To, że ta kobieta nie powinna posiadać prawa jazdy jest oczywiste. Natomiast jak zapobiec takim sytuacjom? Sprawić, aby egzamin był zdecydowanie trudniejszy, aby każdy miał te umiejętności? Niby tak, niby nie… Tego typu zachowanie jest nie do wyłapania podczas 30-minutowego, czy nawet godzinnego egzaminu. Jest kompletnie nie do wyłapania, nawet gdyby egzamin trwał 20 godzin.

W tej konkretnej sytuacji możemy się tylko cieszyć, że na schodach do podziemnego przejścia nie było żadnej osoby. Wtedy kobieta oprócz widma grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych i utraty prawa jazdy (co wydaje się oczywistością), miałaby o wiele większe problemy. Dosadnie całą sprawę podsumowuje komentarz użytkownika „Młody”: – „Niezależnie od statusu społecznego oraz zamożności społeczeństwo jest po prostu coraz bardziej niedorozwinięte. Poziom intelektualny ludzi przedstawiają programy typu Hotel Paradise oraz Warsaw Shore i będzie coraz gorzej więc nie dziwcie się.”

Wybrane komentarze zamieszczone pod artykułem na portalu „Interia”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News