Już w ten weekend benzyna za 6,17 zł a diesel za 6,79 zł. Na których stacjach będzie taka promocja?

Już w ten weekend benzyna za 6,17 zł a diesel za 6,79 zł. Na których stacjach będzie taka promocja?

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Benzyna za 6,17 zł a diesel za 6,79 zł? Jeśli marzycie o tym, aby swój samochód zatankować trochę taniej, to już w ten weekend będzie ku temu całkiem niezła okazja. Oczywiście aby zatankować benzynę oraz diesla trochę taniej, trzeba będzie spełnić konkretne warunki. Według niektórych są to warunki wręcz niemożliwe do zrealizowania. Rzeczywiście – coś może w tym być…

Według raportu „e-petrol” z dnia 8 marca, benzyna w Polsce kosztuje aktualnie średnio 6,71 zł zaś diesel to cena średnio 7,09 zł. Kierowcy tankujący do swoich samochodów benzynę mają aktualnie nieco gorsze nastroje. Jeszcze kilka tygodni temu można było PB95 zatankować w okolicach nawet 6,30 zł za litr. Kolejny tydzień przynosi jednak kolejne podwyżki – idziemy w kierunku 7 zł. W kierunku 7 zł idzie też diesel i to akurat jest pozytywna informacja, bo jeszcze kilka tygodni temu cena oleju napędowego oscylowała w okolicach 7,50 zł albo i więcej.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Czy możliwe jest, abyś już jutro zatankował benzynę za 6,17 zł a diesla za 6,79 zł? Tak – teoretycznie jest to możliwe, chociaż dosyć trudne do zrealizowania. Plan zakłada, że w jakimś konkretnym celu musiałbyś przejeżdżać akurat przez terytorium Bułgarii, bo to właśnie tam w tym momencie występuje najtańsze paliwo w Europie. Według danych „e-petrol” na kolejnej pozycji w rankingu jest Rumunia, gdzie za benzynę płaci się teraz średnio 6,36 zł zaś za diesla średnio 7,01 zł.

Czy węgiel na kolejną zimę znowu będzie taki drogi? Nowe zasady wywołały poruszenie… Co teraz?

Warto w tym momencie zaznaczyć, że polski diesel znajduje się aktualnie na trzecim miejscu w tym rankingu. Wyprzedzają nas wyłącznie wspomniane wcześniej Rumunia oraz Bułgaria. Z kolei jeśli chodzi o benzynę, to Polska znajduje się na piątym miejscu. Oprócz Bułgarii i Rumunii niższą średnią cenę mają jeszcze aktualnie w Chorwacji oraz Słowenii. I to sugeruje nam, że Polska ma najtańsze paliwo w tej części Europy – tańsze również od wszystkich naszych sąsiadów.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – limr5914

Benzyna i diesel taniej? Tylko w Polsce…

Jeśli chodzi o naszych sąsiadów uwzględnionych w raporcie „e-petrol”, to w benzyna kosztuje 7,08 zł w Litwie. 7,32 zł to cena w Słowacji, 7,67 zł w Czechach oraz 8,37 zł w Niemczech. Jeśli zaś chodzi o diesla, to kosztuje on średnio 7,24 zł w Czechach, 7,31 zł w Litwie, 7,35 zł w Słowacji, oraz 8,26 zł w Niemczech. Nasi sąsiedzi od ponad roku regularnie tankują samochody na naszych stacjach paliw oraz robią zakupy w naszych sklepach. Nie należy się spodziewać, aby to się miało jakoś szczególnie szybko skończyć.

Niemcy zablokowały zakaz sprzedaży samochodów spalinowych? We wtorek wydarzyło się coś dziwnego

Gdzie jest aktualnie najdrożej? Najdroższą benzynę mają w Danii, gdzie aktualnie kosztuje średnio 9,66 zł. Dalej są Norwegia oraz Holandia z cenami odpowiednio 9,50 zł oraz 9,18 zł. Ostatni kraj, w którym jest to średnio powyżej 9 zł to Finlandia. Z kolei jeśli chodzi o diesel, to najdroższy jest w Szwajcarii, gdzie kosztuje 9,54 zł. 9,44 zł diesel kosztuje aktualnie w Szwecji, 9,21 zł w Finlandii. I są to jedyne trzy kraje, w których w przeliczeniu przekracza on cenę 9 zł za litr.

Złodzieje mieli tutaj wyjątkowego pecha. Nie uwierzysz co stało się 15 minut po kradzieży w sklepie…

Jasne – w tym momencie wszyscy możemy sobie powiedzieć… No patrzcie, praktycznie wszędzie drożej, niż u nas. No tak – to prawda. Przecież podałem przed momentem konkretne liczby. Natomiast wypadałoby się też zastanowić nad tym, ile zarabiają ludzie w tych krajach. W Niemczech, Danii, Norwegii, Holandii, Szwajcarii, Szwecji, czy Finlandii. I gwarantuję wam, że nagle te ceny nie będą już większym zmartwieniem – czy w naszym przypadku, żadnym pocieszeniem…

Źródło: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News