Już w lipcu paliwo za 10 zł za litr? Polacy rezygnują z wakacji – winna drożyzna. Zapanował strach

Już w lipcu paliwo za 10 zł za litr? Polacy rezygnują z wakacji – winna drożyzna. Zapanował strach

paliwo ceny paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Już za miesiąc paliwo będzie kosztowało 10 zł za litr? Właśnie takiego scenariusza obawiają się Polacy. Wielu z nas już zrezygnowało np. z wakacyjnych planów. Ludzi nie stać na kolejne podstawowe dobra. Zapanował strach?

„Interia” przytacza na swoich łamach wyniki badania United Surveys dla „RMF FM” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Polacy zostali zapytani o to, ile ich zdaniem będzie kosztowało paliwo w lipcu. Najwięcej, bo 23,2% badanych twierdzi, że wciąż będziemy płacić 8 zł. Natomiast niewiele mniej, bo 22,6% uważa, że będzie już po 9 zł. Aż 22,1% badanych jest przekonana o tym, że benzyna i diesel będą kosztowały już 10 zł.

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Jak widzimy – różnice są naprawdę niewielkie. A to oznacza jedno – w Polsce zapanował strach. Nikt nie ma absolutnie żadnej pewności co do tego, w którą stronę potoczą się wydarzenia. Chociaż może inaczej – każdy jest przekonany o tym, że jeśli już, to paliwo podrożeje, a nie potanieje. Dalsze wyniki badania zależą wyłącznie od tego, kto jest optymistą, a kto pesymistą.

Rządowa dopłata na zakup węgla? Ludzie już zacierają ręce na dodatkowe pieniądze. Ile można dostać?

Niemal 22% pytanych Polaków powiedziało wprost, że zrezygnuje w tym roku z wakacyjnych planów, a kolejne ponad 7% mówi wprost, że musi te plany zmienić – np. skrócić urlop. Wpływ ma na to oczywiście inflacja i topniejące w oczach oszczędności ludzi. Doszliśmy do bardzo trudnej sytuacji. Drożyzna postępuje i na ten moment nie wydaje się, żeby coś miało ją zatrzymać.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Strach pomyśleć co będzie z feriami w 2023 roku. Ile osób wtedy zrezygnuje z wyjazdów z dziećmi przez to, jak trudna była zima – chociażby pod kątem ogrzania domu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News