Już tej zimy diesel zostanie zakazany? Unia Europejska nie przepuści takiej okazji – niestety…

Już tej zimy diesel zostanie zakazany? Unia Europejska nie przepuści takiej okazji – niestety…

diesel zima unia europejska zakaz powietrze

Podaj dalej

Czy diesel zostanie całkowicie zakazany już tej zimy, bądź też bezpośrednio po niej? No cóż, mam wrażenie, że do takiej decyzji będzie zdecydowanie bliżej. Szczególnie biorąc pod uwagę kryzys energetyczny…

Nadchodzi zima. Dlaczego akurat teraz diesel ma być na piętnowanym i to w tak szczególny sposób? No właśnie – dokładnie dlatego, że idzie zima. I to ciężka zima, taka nakreślona wojną i kryzysem energetycznym. Drogim węglem, prądem, gazem, paliwem – drogim wszystkim dookoła. Co to ma wspólnego z dieslem?

diesel zima unia europejska zakaz powietrze
fot. freepik.com – rcphotostock

Nie trudno jest się domyślić tego, że ludzie nadchodzącej zimy będą palić w piecach absolutnie wszystkim. Będą palić śmieciami, drzewem, wcale się nie zdziwię, jeśli będą palić też oponami. I kompletnie niczego nie zmieni tu to, czy ktoś na to pozwoli czy nie. Jeśli ktoś będzie miał do wyboru – spalę opony i śmieci i ogrzeję dom, albo nie spalę niczego i zamarznę… przecież to oczywiste, co zrobi.

Coraz więcej kradzieży paliwa. Dlaczego ludzie decydują się na taki krok? To dopiero początek…

Ludzie będą palić wszystkim, co będą mieli pod ręką. Bo przecież nie wszystkim uda się kupić „tani” węgiel, a na zwykły ze składu ich nie stać. A kiedy ludzie będą palić absolutnie wszystkim, to nie muszę nikomu tłumaczyć, jaki będzie stan powietrza. I mam takie dziwne przekonanie, że wiele osób ten stan powietrza będzie próbowało zwalić na kark samochodów – szczególnie diesli.

Przewozisz w taki sposób telefon, albo laptop w samochodzie? Prosisz się o poważne kłopoty

Czy ekolodzy znów nas czymś zaskoczą? Może sama unia doda sobie dwa plus dwa i wyjdzie jej siedem? Przecież to nie byłoby nic nowego. Idealna podkładka pod przełomowe przepisy i zakazy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News