Już jutro benzyna za 6,16 zł a diesel za 6,48 zł! Na których stacjach paliw można trafić taką promocję?

Już jutro benzyna za 6,16 zł a diesel za 6,48 zł! Na których stacjach paliw można trafić taką promocję?

paliwo benzyna diesel ceny paliw

Podaj dalej

Czy to możliwe, żebyś już jutro zatankował paliwo w tak niskich, promocyjnych cenach? Benzyna za 6,16 zł a diesel za 6,48 zł? Tak – to możliwe. Oczywiście po spełnieniu konkretnych, określonych warunków, natomiast już jutro możesz tankować paliwo w takiej cenie. Spełnienie tych warunków nie będzie jednak należało do najłatwiejszych. Należy to z góry, wyraźnie podkreślić…

Z najnowszej analizy portalu „e-petrol” wynika, że benzyna kosztuje aktualnie w Polsce średnio 6,69 zł. Diesel z kolei zanotował kolejny niewielki spadek – jego cena oscyluje aktualnie w okolicach 7,14 zł. I o ile kierowcy samochodów na olej napędowy mają powody do zadowolenia – bo przecież do niedawna za diesla płaciło się 7,50 zł – tak ci tankujący benzynę przeżywają gorsze chwile. Oba rodzaj paliwa w naszym kraju bliskie są bariery 7 zł za litr. Trzeba przyznać wprost, że wielka drożyzna trwa.

paliwo benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik.com – irenemiller

Polacy zastanawiają się jak to zrobić, aby tankować samochody trochę taniej? Są tacy, którzy rozważają instalację, bądź już zainstalowali gaz do swoich aut. To inwestycja, która trochę kosztuje, ale z całą pewnością kiedyś się zwróci. No i tankowanie paliwa za 3,20 zł brzmi jakoś o wiele przyjemniej, niż tankowanie paliwa za 7 zł, prawda? Istnieje jednak sposób na to, aby tankować trochę taniej. Jest to pomysł dosyć trudny do zrealizowania… ale kto wie, być może niektórzy skorzystają.

Tankujesz paliwo w ten sposób? Nigdy więcej tego nie rób. Trwale uszkodzisz twój samochód!

Bo przecież… paliwa nie trzeba tankować konkretnie w Polsce. Stan, w którym Polska miała najtańsze paliwo w Unii Europejskiej jest już dawno za nami. Często udając się za granicę zastanawiamy się, w którym miejscu zatankować do pełna? Może tutaj, a może nie? Tutaj zatankować tylko odrobinę, żeby przetoczyć się przez granicę i zatankować w innym kraju? Takie rozmyślania mogą przynieść spore oszczędności. Gdzie aktualnie paliwo jest najtańsze, a gdzie najdroższe?

paliwo benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik.com – kafkasyali3607

Tania benzyna, tani diesel… tylko gdzie?

Najtaniej za benzynę płaci się aktualnie w Bułgarii, gdzie kosztuje ona 6,16 zł za litr. Na drugim miejscu jest Rumunia z ceną średnią 6,25 zł, dalej jest ukochana przez Polaków Chorwacja, gdzie litr benzyny kosztuje średnio 6,48 zł. W tym zestawieniu przed Polską jest jeszcze Słowenia, gdzie odbywają się aktualnie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Dopiero na piątym miejscu znajduje się Polska. Wciąż mamy jednak niższą cenę, niż wszyscy nasi sąsiedzi.

Polski rząd znów obniży podatki na paliwo? Po ile byłaby benzyna oraz diesel z mniejszym VAT-em?

Jeśli zaś chodzi o diesla, to na pierwszym miejscu jest ulubiony wakacyjny kierunek Polaków, czyli Chorwacja. Dalej są te same kraje, co w przypadku benzyny, tylko w innej kolejności. Są to Bułgaria, Rumunia oraz Słowenia. Tuż za Polską są nasi sąsiedzi – Słowacja oraz Czechy. I właśnie Słowacy oraz Czesi a także Niemcy nieprzerwanie od lutego ubiegłego roku wykorzystują sytuację i regularnie tankują paliwo w naszym kraju. Przy okazji robiąc też bardzo duże zakupy w naszych sklepach.

Od 1 marca rewolucja na stacjach paliw! Znika ten konkretny rodzaj paliwa. Co go zastąpi i dlaczego?

W ujęciu ogólnym paliwo tanieje. Najdroższa benzyna jest aktualnie w Danii i kosztuje 9,64 zł. Natomiast już w zaledwie czterech krajach za benzynę trzeba płacić więcej, niż 9 zł. Jeśli chodzi o diesla, to najdroższy jest w Szwecji i kosztuje w przeliczeniu 9,59 zł. Tylko w trzech krajach olej napędowy jest droższy, niż 9 zł. Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu w niektórych krajach ceny paliw sięgały w przeliczeniu 12 zł. W ujęciu ogólnoeuropejskim paliwo zdecydowanie tanieje na przestrzeni miesięcy. Tylko dlaczego nie tanieje u nas?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News