Jesienią kolejny lockdown i obostrzenia? Głos zabiera Patkowski. Skąd taka wiedza u wiceministra… finansów?

Jesienią kolejny lockdown i obostrzenia? Głos zabiera Patkowski. Skąd taka wiedza u wiceministra… finansów?

patkowski lockdown

Podaj dalej

Lockdown, obostrzenia, zamknięcie – czy to znów nas czeka? Wątpliwości nie ma Piotr Patkowski, który uważa, że na jesieni to bardziej niż prawdopodobne. Skąd tak analityczna i specjalistyczna wiedza medyczna u… wiceministra finansów?

Mamy wrażenie, że w polskim rządzie każdy jest specjalistą od wszystkiego. Podział na różne resorty nie ma chyba sensu? Skoro wiceminister sygnuje się tak szczegółową, analityczną, specjalistyczną wiedzą medyczną? Piotr Patkowski twierdzi, że to bardzo prawdopodobne iż jesień przyniesie kolejny lockdown i kolejne obostrzenia.

szczepienie koronawirus obowiązkowe
fot. freepik.com

Wypowiedzi wiceministra przytacza portal „money.pl”. Mutacja koronawirusa zaatakuje także w Polsce? Wszystko może mieć jakieś uzasadnienie. Może nawet logiczne. Otóż senat chciałby rozszerzenia bonu turystycznego na seniorów. Ci mieliby z niego korzystać od pierwszego dnia września, do końca marca przyszłego roku. Rządowi natomiast ten pomysł się nie podoba.

Dlaczego? Być może przez koszty, które oceniane są na 1,5 miliarda złotych. Zatem rząd nie ma zamiaru, czy też wprost, nie chce wydawać pieniędzy na seniorów? Z kolejną niewiarygodną wypowiedzią światu przypomniał się wiceminister finansów Piotr Patkowski. On stwierdził, że nie ma sensu rozszerzać bonu turystycznego, bo seniorzy i tak raczej nie zdołają go wykorzystać.

fot. freepik.com

To pierwszy głos z rządu mówiący o tym, że rozważane są kolejne lockdowny i obostrzenia. Czyli co, kolejne zamknięcie? Rząd już pod koniec czerwca wie, że wariant delta zaatakuje nas w jesień? A może to dla nich wygodny scenariusz?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News