Jeden uczulony na klakson… drugi trąbi zamiast hamować – kwintesencja polskich dróg [WIDEO]

Jeden uczulony na klakson… drugi trąbi zamiast hamować – kwintesencja polskich dróg [WIDEO]

klakson kłótnia awantura

Podaj dalej

Jakie są polskie drogi? W większości normalne i spokojne. Ale potem widzimy takie sceny. Jeden pan uczulony na klakson. Drugi używa go zamiast hamulca. Jeden gorszy od drugiego. I weź tu powiedz coś rozsądnego…

Sytuacja, jakich wiele na polskich drogach. Jednocześnie sytuacja, którą można było rozwiązać w zupełnie inny, kompletnie bezproblemowy sposób. Wystarczyłoby, aby i jeden i drugi kierowca zachował się inaczej. Ale nie – oni obaj musieli sobie tutaj coś udowodnić. Mam wrażenie, że klakson to dla nich najważniejszy element wyposażenia auta.

klakson kłótnia awantura

Jedziemy samochodem z kamerką. Pan zaczyna wyprzedzanie, zjeżdża na lewy pas. W oddali widzimy, że z prawej strony zatrzymuje się autobus. Nie trzeba być geniuszem, aby się domyślić, że jadące przed nim auto będzie zmieniało pas. Z drugiej strony pan zmieniający pas też tego w żaden sposób nie sygnalizował – nie użył kierunkowskazu.

Najgorszy typ – wyprzedzanie jest tylko dla niego. Szeryf nie wytrzymał tu ze złości [WIDEO]

W tym momencie sytuacja mogła potoczyć się „polubownie”. Pierwsze rozwiązanie – kierowca samochodu z kamerką po prostu mógł odpuścić. Przecież nie musiał nawet hamować. Pojechaliby dalej. Rozwiązanie drugie – kierowca z przodu widzi, że robi źle, chowa się, pozwala się wyprzedzić i potem też zmienia pas.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Ale nie – bo to Polska. Jeden i drugi musiał coś udowodnić. Jeden cierpi na znaną przypadłość – zamiast hamulca używa klaksonu i oczekuje, że samochód zahamuje. Nie udało się, nie wiedzieć dlaczego. Drugi na dźwięk klaksonu dostaje gorączki, jest na niego uczulony. Efekt – miła rozmowa na środku drogi. Możecie jej posłuchać na nagraniu – miód na uszy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News