Jazda samochodem a piwo bezalkoholowe. Ile można wypić, aby móc nadal jeździć autem?

Jazda samochodem a piwo bezalkoholowe. Ile można wypić, aby móc nadal jeździć autem?

piwo bezalkoholowe jazda samochodem

Podaj dalej

Piwo bezalkoholowe piwu bezalkoholowemu nierówne. Czy można po nim prowadzić samochód? To zależy o czym dokładnie mówimy. Ile można wypić takich piw, aby nadal móc jeździć autem?

Jazda samochodem a piwo bezalkoholowe – ten temat budzi dyskusje od dawna. Czy można pić takie piwo i prowadzić auto? Zależy, co wybieramy. Najlepiej wybrać piwo bezalkoholowe, na którym widnieje wyraźny napis 0,0%. Oferta takich piw jest bardzo szeroka. Można je pić bez żadnych obaw o to, że później w wydychanym powietrzu znajdzie się alkohol.

piwo bezalkoholowe jazda samochodem
fot. pixabay

Istnieje też oferta piw bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu może wynosić do 0,5% Wtedy również mogą być określane właśnie piwami bezalkoholowymi. Oczywiście 0,5% to nadal niewiele i jest to maksymalna ilość, bo równie dobrze może nadal być 0,0%. W tym przypadku też raczej spokojnie można sobie takie piwo wypić, bez obaw. Na takim piwie musi widnieć informacja, że może zawierać do 0,5% alkoholu.

Jazda na rowerze po alkoholu – co za to grozi? Piwko w górskiej trasie? Można stracić prawo jazdy?

Oczywiście zupełnie inna kwestia to napoje niskoalkoholowe. I tego typu piwa mają już 2, albo nawet 3% zawartości alkoholu i w tym przypadku już trzeba naprawdę uważać. A raczej wprost – takich piw nie należy pić, jeśli chcecie prowadzić samochód. Warto o tym pamiętać i dokładnie analizować etykietę, jeśli chcecie później gdzieś jechać.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News