Jazda na suwak wciąż u nas kuleje. Może dlatego, że ludzie jej nie rozumieją? A gdzie szeryf? [WIDEO]

Jazda na suwak wciąż u nas kuleje. Może dlatego, że ludzie jej nie rozumieją? A gdzie szeryf? [WIDEO]

Podaj dalej

Dlaczego jazda na suwak w Polsce nie działa? Może dlatego, że ludzie wciąż jej nie rozumieją, a dla wielu to po prostu cwaniackie wpychanie się, brak szacunku. Cud, że nie pojawił się tutaj szeryf.

Dla wielu jazda na suwak to głupota i bzdura w jednym. Poza „wrażeniami artystycznymi” nic tak naprawdę nie daje. Oczywiście w większości tego typu sytuacji i tak znajdzie się szeryf, który zablokuje drugi pas. Bo ja stoję w kolejce i ty też będziesz stał. Koniec kropka.

jazda na suwak

Na kanale „error” na YouTube opublikowano nagranie pokazujące dokładnie dlaczego jazda na suwak jest taka ważna. Zresztą, najlepiej tłumaczy to opis filmu. – Film przedstawia kierowców lubiących marnować asfalt. Korki w tym miejscu są regularne (przynajmniej były w czasie kiedy to nagrywałem, 7 miesięcy temu). Kierowcy wolą zakorkować rondo niż drogę za rondem – pisze autor.

Jazda na suwak. Kto ma rację?

Znalazł się jeden odważny oprócz mnie, który niestety jednak nie rozumie po co to wszystko i wciska się w połowie zwężenia. Przeprowadziłem też profesjonalną analizę co by było gdyby jednak ludzie używali tego „zakazanego” kawałka asfaltu. Na pewno pani z citroena by mi nie wymusiła, bo nie musiałaby stać na rondzie.

Może taka argumentacja trafi do chociaż do jednej osoby, która uważa, że wykorzystywanie takiego pasa to „cwaniactwo”. Że szeryfowie drogowi robią dobrą robotę, blokując takich cwaniaków. W tym przypadku jazda na suwak zdecydowanie przyczyniłaby się do poprawy sytuacji na drodze, bo nie byłby zablokowany wjazd na rondo, a zaraz prawdopodobnie doszło też do zablokowania zjazdu, którym ja zjeżdżałem.

Oczywiście nie w każdym przypadku jazda na suwak tak zadziała, ale w dalszym ciągu moim zdaniem lepiej w większości przypadków skrócić kilkukilometrowy zator drogowy i rozłożyć go na dwa pasy, jeśli jest taka możliwość – co wy na to? Kto ma w tym sporze rację? Zresztą, to w sumie nieistotne – trzeba to robić, bo tak mówią przepisy. Czy wam się to podoba, czy nie. Inaczej czekają mandaciki. Koniec kropka.

Kierowcy, trudne warunki w nadchodzący weekend. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News