Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Wystarczy prosty trik – złodziej nie da sobie rady…

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Wystarczy prosty trik – złodziej nie da sobie rady…

samochód kluczyk metoda na walizkę kradzież

Podaj dalej

Wielu z nas często zadaje sobie pytanie – jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą? Na pozór kwestia wydaje się niezwykle skomplikowana. A jak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że wystarczy jeden, prosty trik.

Coraz częstszą metodą kradzieży w naszym kraju jest „metoda na walizkę”. Chodzi tutaj o to, że złodziej ma coś, co przypomina walizkę, a w rzeczywistości jest takim przekaźnikiem sygnału. Wystarczy, że walizka znajdzie się stosunkowo blisko kluczyka – na przykład przez ścianę domu – i już jest w stanie zebrać sygnał. Wtedy walizka przekazuje sygnał do drugiego urządzenia, a złodziej bez trudności otworzy samochód i nim odjedzie.

samochód kluczyk metoda na walizkę kradzież
Fot. pixabay.com

Nasuwa się więc pytanie, jak się przed tym ochronić? Możesz sobie leżeć w domu i oglądać serial, a ktoś będący poza budynkiem po prostu zbierze sygnał z kluczyka i otworzy auto. Pojawiły się specjalne „etui” na kluczyki. Wykonane są one z materiałów, które uniemożliwiają przesyłanie sygnału.

Dzięki tej aplikacji sam możesz wybrać, ile będzie kosztowało paliwo! Gdzie ją pobrać? Jak to działa?

Ale okazuje się, że taki system bezpieczeństwa można sobie stworzyć samemu. Jeden z redaktorów portalu „Autokult” przeprowadził eksperyment. Okazuje się, że wystarczy owinięcie kluczyka w folię aluminiową. Tylko, że to wymaga częstej zmiany folii, bo ta się rozrywa. Jest jeszcze lepszy sposób – mianowicie…. pudełko na kluczyk z puszki po piwie.

Od grudnia stacje paliw będą otwarte tylko do godziny 21? W późniejszych porach i w nocy nie zatankujesz?

Puszka po piwie – bądź innym tego typu napoju – skutecznie wyizoluje kluczyk i uniemożliwi przesyłanie sygnału. Aluminium blokuje sygnał, więc nasz kluczyk w takim „pudełku” jest w 100% bezpieczny. Co wy na to? Pomysł banalny, ale skuteczny. Jakkolwiek trzymanie kluczy do auta w puszce po piwie nie brzmiałoby kuriozalnie i abstrakcyjnie – to działa!

Idzie śnieg! Kierowco, jeśli nie odśnieżysz swojego samochodu, dostaniesz mandat 3000 zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News