Inflacja w Polsce szaleje. Jaka jest jej przyczyna? Ludzie zabrali głos – zgadzasz się z nimi?

Inflacja w Polsce szaleje. Jaka jest jej przyczyna? Ludzie zabrali głos – zgadzasz się z nimi?

inflacja ceny paliwo

Podaj dalej

Od miesięcy wszystko w Polsce wyraźnie drożeje. Prąd, gaz, paliwo, węgiel, żywność, materiały budowlane itd. Co sądzą na ten temat Polacy? Skąd bierze się inflacja, przez którą mamy w portfelach coraz mniej pieniędzy?

Inflacja pożera nasze oszczędności. Mamy coraz mniej pieniędzy, bo wszystko drożeje. Żywność, paliwo, materiały budowlane, gaz, prąd – można tak wymieniać bardzo długo. Koniec końców mamy coraz mniej pieniędzy. Ludzie rezygnują z wakacyjnych wyjazdów, czują, że mogą sobie pozwolić na coraz mniej.

inflacja ceny paliwo
fot. pixabay

Czego wynikiem jest inflacja? Według 33,7% Polaków przyczyną jest zła polityka naszego rządu. Kolejne 33,3% stwierdziło, że wojna. 14% ankietowanych twierdzi, że inflacja ma związek z pandemią, a 10%, że winna jest polityka klimatyczna unii. Tyle wynika z sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i „RMF FM”.

Tyle w kolejnych dniach będzie kosztowało paliwo. Sprawdź, czy warto poczekać na tankowanie

Prawda leży gdzieś pośrodku. Tak naprawdę pandemia i nieudolne rządy można by połączyć w jeden punkt. Bo przecież ktoś musi jakoś reagować na kryzys i podejmować jakieś decyzje. Lockdowny, zakazy, nakazy itd. Wydaje mi się, że należałoby zamienić proporcjami wojnę z pandemią. Skutków wojny tak naprawdę jeszcze nie zaczęliśmy odczuwać. Najgorsze dopiero się zacznie.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Interesujące jest to, jak kształtuje się zaufanie do poszczególnych partii politycznych. Według zdecydowanej większości ankietowanych nie ma w naszym kraju żadnego ugrupowania, które poradziłoby sobie z inflacją. To mówi chyba wszystko na ten temat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News