Inflacja w Polsce na poziomie 52%?! Będziesz w szoku, kiedy to zobaczysz. Co na to politycy?

Inflacja w Polsce na poziomie 52%?! Będziesz w szoku, kiedy to zobaczysz. Co na to politycy?

benzyna diesel ceny paliw paliwo samochód

Podaj dalej

Już w piątek dowiemy się, jaka będzie inflacja za czerwiec. Według ekspertów przekroczy ona 15% i zbliży się w rejony 16%. Tak źle nie było od lat. Pytanie, czy to tak naprawdę realny poziom, czy jest nawet gorzej?

Inflacja na poziomie 15-16% w czerwcu? Co to oznacza? W bardzo dużym skrócie – oznacza to mniej więcej tyle, że na przestrzeni roku w naszym kraju ceny wzrosły właśnie o te 15-16%. Oczywiście niektórzy od razu pytają… ceny czego? W przypadku wielu towarów, czy dóbr, wzrost cen jest jeszcze większy. I to zdecydowanie większy!

inflacja ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – Max4e

Według „e-petrol” benzyna kosztuje aktualnie w Polsce 7,92 zł, zaś diesel 7,89 zł. A teraz spójrzmy w przeszłość – czerwiec 2021. Rok temu benzyna kosztowała 5,27 zł a diesel 5,19 zł. To dane dokładnie z 9 czerwca ubiegłego roku. Jak zatem prezentuje się różnica? PB95 podrożała średnio o 2,65 zł na litrze, zaś ON o 2,70 zł.

Sklepy będą znowu otwarte w niedziele? Na taką wiadomość wiele osób długo czekało. Kiedy?

Oznacza to, że benzyna podrożała w Polsce w rok o 50% a diesel o 52%. Inflacja dochodząca do 16%? Ach… kto z nas by nie chciał, żeby paliwo było droższe zaledwie o te 16%. Najgorszy jest fakt, że wojna jest za to odpowiedzialna wyłącznie częściowo. To nie jest przecież tak, że wszystkie nasze problemy zaczęły się 24 lutego. Przecież już za styczeń tego roku inflacja wynosiła 9,2%. To efekt zaniedbań o wiele wcześniejszych… podwojony przez wojnę.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News