Ile podatku płaci Elon Musk? Nie uwierzysz – ta kwota jest po prostu astronomiczna! Niewiarygodne

Ile podatku płaci Elon Musk? Nie uwierzysz – ta kwota jest po prostu astronomiczna! Niewiarygodne

elon musk podatek podatki

Podaj dalej

Elon Musk to jeden z najbogatszych ludzi świata. Właściciel firm Tesla, SpaceX, czy PayPal mnóstwo inwestuje, a co za tym idzie, mnóstwo zarabia. Czy zastanawialiście się kiedyś ile taka osoba musi zapłacić podatku?

Ile Elon Musk płaci podatku? Temat na Twitterze poruszyła Elizabeth Warren, amerykańska prawniczka i polityk związana z Partią Demokratyczną. Kobieta wzięła udział w Prawyborach Partii Demokratycznej, gdzie zajęła drugie miejsce, wyłącznie za… Joe Bidenem. Kobieta według sondaży była blisko tego, aby Bidena nawet wyprzedzić i kandydować na urząd z ramienia Demokratów. Jej głównym celem było dodatkowe opodatkowanie osób szczególnie bogatych.

Warren w szczególny sposób zareagowała na wieść o tym, że Elon Musk został osobą roku. – Zmieńmy w końcu przepisy podatkowe, aby ta osoba roku faktycznie zaczęła płacić podatki – pisała polityk. „Tłit” zyskał 54 tysiące polubień i wywołał niemałe zamieszanie. Odpowiedź Muska była szybka i ma prawie 129 tysięcy polubień – Gdybyś na 2 sekundy otworzyła oczy zobaczyłabyś, że płacę więcej podatków niż jakikolwiek Amerykanin w historii – odparł właściciel Tesli.

Wczoraj ekscentryczny multimiliarder opublikował informację o tym, że w tym roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatku. To kwota iście astronomiczna. Sami Amerykanie zauważają, a wręcz proszą, aby Musk nie płacił tego podatku i zrobił z pieniędzmi coś bardziej pożytecznego, od oddawania ich rządowi. No cóż – taki mamy klimat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News