Gaz mocno w górę! Podwyżka w porównaniu do ubiegłego roku to ponad 1000%. Niewiarygodne

Gaz mocno w górę! Podwyżka w porównaniu do ubiegłego roku to ponad 1000%. Niewiarygodne

gaz podwyżka cena ceny

Podaj dalej

Otwarcie mówi się już o tym, że gaz w Europie jest aktualnie najdroższy w historii. W porównaniu do ubiegłego roku podwyżka wynosi już ponad 1000%. Jak to w ogóle możliwe i dlaczego?

W sierpniu 2021 roku za gaz w hubie TTF w Amsterdamie Europa płaciła 27 euro za MWh. Jesteście ciekawi, jak te ceny wyglądają aktualnie? W tym samym TTF październikowe kontrakty wyceniane są na 303 euro, zaś listopadowe na 306 euro za MWh. To podwyżka o grubo ponad 1000%. Wszystkie te dane podaje „Interia”.

gaz podwyżka cena ceny
fot. pixabay

Chyba wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że są to kwoty astronomiczne, biorąc pod uwagę właśnie to, co działo się jeszcze rok temu. Nie da się ukryć, że wpływ na te podwyżki ma aktualna sytuacja na terytorium Ukrainy i trwający tam konflikt zbrojny. Wielu ekspertów od dawna przewidywało taki scenariusz.

Koszmarne wiadomości dla posiadaczy aut na diesel. Kolejne dni przyniosą dużą podwyżkę cen!

Droższy gaz oznacza… droższe wszystko. Już teraz kolejne firmy wstrzymują chociażby produkcję nawozów azotowych. Wyższe ceny gazu przełożą się na wszystko – chociażby na drożejącą żywność. Gdzie jest sufit tych podwyżek? Tego niestety nie wie nikt.

Dodatek na węgiel – można dostać nawet 9 tysięcy złotych! Jak to zrobić? Sprawdź – to proste!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News