Fotoradary w całej Polsce zostaną wyłączone? Sensacyjne doniesienia z polskich dróg. Ale jak?

Fotoradary w całej Polsce zostaną wyłączone? Sensacyjne doniesienia z polskich dróg. Ale jak?

fotoradar próg zwalniający prędkość przejście dla pieszych

Podaj dalej

Czy fotoradary w całej Polsce zostaną wyłączone? Wydaje się, że w pewnym sensie przestały spełniać swoją rolę. Chociaż od samego początku można było twierdzić, że jest to jednak urządzenie dosyć prymitywne.

Fotoradary dosyć często spotyka się przy polskich drogach. Oczywiście nie robią nam zdjęć, ponieważ… są doskonale oznakowane. GITD informuje, że w pierwszym miesiącu wakacji zanotowano zaledwie 113 tys. wykroczeń przy 169 tys. wykroczeń rok temu. Liczba przekroczeń prędkości miała spaść o ponad 33%.

fotoradar fotoradary kara mandat
fot. freepik

Czy to zastanawiające? Bynajmniej. To cud, że wciąż tak wiele osób daje się na to złapać. Trudno jest nie zauważyć z daleka ogromnej żółtej skrzynki… szczególnie, że informuje o niej duży i doskonale widoczny znak. Ba – to wciąż nic. Na swoim terenie wszystkie fotoradary znasz, a na obcym przecież powie ci o nich jeszcze nawigacja.

PILNE: Już jutro duża obniżka cen paliw! Benzyna już za 6,85 zł, diesel za 7,02 zł. Sprawdź szczegóły

Dlatego nie rozumiem, jak można się dać złapać na fotoradar. Ale wracając do tych statystyk – Polacy zaczęli wolniej jeździć i przestrzegają przepisów? To kompletna bzdura. Po prostu lepiej nauczyli się korzystać z konkretnych urządzeń i częściej zwalniają przed fotoradarem, potem jadą dalej, szybciej. Na dobrą sprawę fotoradary nie spełniają więc swojej funkcji. Może powinny zostać wyłączone i zdemontowane?

Na polskich stacjach skończy się paliwo? Niepokojące sygnały. Coraz częstsze doniesienia o problemie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News