Fatalne wieści ze stacji paliw. Diesel i benzyna znów w górę. Ponad 30 groszy podwyżki – no nie!

Fatalne wieści ze stacji paliw. Diesel i benzyna znów w górę. Ponad 30 groszy podwyżki – no nie!

czy na polskich stacjach zabraknie paliwa

Podaj dalej

Niestety – kolejny tydzień przyniósł nam kolejne duże podwyżki cen paliw. Diesel i benzyna mocno podrożały. Takiego wzrostu cen niestety się spodziewaliśmy, chociaż wszyscy liczyli na to, że będzie inaczej.

Już w ubiegłym tygodniu mówiliśmy o sporych podwyżkach cen paliw. W minioną środę benzyna kosztowała średnio 5,31 zł za litr, diesel 5,36 zł za litr, zaś LPG 2,69 zł za litr. Największy wzrost zanotowano wtedy w przypadku benzyny 98-oktanowej, która podrożała o 8 groszy – do pułapu 5,59 zł. 5-6 groszy… to sporo, chociaż jak się okazuje, nie było tragedii.

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo
fot. pixabay

W tym tygodniu bowiem mamy dla was prawdziwie fatalne wiadomości. Benzyna 95-oktanowa kosztuje aktualnie średnio 5,41 zł za litr. Diesel 5,46 zł za litr. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że podstawowe, najbardziej popularne paliwa podrożały na przestrzeni jednego tygodnia o 10 groszy na litrze! W takiej samej cenie pozostał za to LPG.

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo
fot. pixabay

Tempo wzrostu cen jest chyba nawet większe, niż moglibyśmy się tego spodziewać. 10 groszy tygodniowo… to prawdziwy koszmar. A teraz sobie pomyślcie, że 1 lutego, po obniżce VAT, paliwo w Polsce kosztowało jakieś 5,15 zł za litr. W trzy tygodnie mamy wzrost o ponad 30 groszy. W takiej sytuacji kwestią czasu jest powrót na poziomy 6 zł.

Źródło: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News