Facebook zostanie zamknięty? „Pora skasować konto”. Eksperci nie mają żadnych wątpliwości

Facebook zostanie zamknięty? „Pora skasować konto”. Eksperci nie mają żadnych wątpliwości

facebook zuckerberg konto bezpieczeństwo prywatność

Podaj dalej

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Facebook przeżywa ostatnio trudne chwile. Mówią o tym wprost wyniki finansowe firmy. Kolejne spadki oznaczają, że ludzie odwracają się od niegdyś najbardziej popularnej platformy.

Facebook ma wyraźny problem. Ludzie zaczynają usuwać swoje konta i aplikację z telefonów. Po części ma to związek z ochroną prywatności. Jak wiadomo, w tym konkretnym przypadku nie było z tym najlepiej. Mam wrażenie, że to, co planuje teraz Zuckerberg, wcale nie poprawi sytuacji. A wręcz przeciwnie.

facebook zuckerberg konto bezpieczeństwo prywatność
fot. pixabay

Otóż rozwiązaniem problemu ma być upodobnienie się do TikToka, czyli głównego rywala Facebooka. Ze swojego punktu widzenia powiem wprost – podróbka nigdy nie będzie lepsza od oryginału. Jeśli kogoś bardziej, niż Facebook, wciągnął TikTok, to nie wróci na Facebooka tylko dlatego, że zaczął się upodabniać do TikToka. Może to zadziałać w drugą stronę – ci, którzy niechętnie podchodzą do TikToka, a z Facebooka korzystają, bo im się podoba, też odejdą.

PILNE: Od 8 sierpnia benzyna w Polsce za 6,90 zł a diesel za 7,07 zł. Sprawdź, gdzie takie ceny

Oczywiście firma pewnie jako tako nie upadnie. Wciąż zarabia mnóstwo pieniędzy – chociaż notuje spadki względem poprzednich lat. Być może to pora na to, aby usunąć aplikację i swoje konto już teraz? „Forbes” stwierdził, że warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Jak? Poprzez usunięcie aplikacji. No cóż, brutalne w swojej prostocie.

Od 17 września dostaniesz mandat w wysokości nawet 8500 zł? Kierowcy – musicie na to uważać

Należy sobie zadać pytanie jaki procent ludzi w ogóle wyobraża sobie życie bez Facebooka. Nie wydaje mi się, aby ten procent miał być jakiś duży. Myślę, że jest dokładnie odwrotnie. Nikt z nas nie akceptuje takiego scenariusza i wszystko zaakceptujemy, bo nie wyobrażamy sobie życia bez mediów społecznościowych – a szczególnie tego jednego, głównego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News