Elon Musk w jeden dzień zarobił prawie 34 miliardy dolarów! Jakim cudem to w ogóle jest możliwe?

Elon Musk to bezsprzecznie najbogatsza osoba na świecie. Ekscentryczny biznesmen zarobił w poniedziałek… prawie 34 miliardy dolarów. Zastanawiam się jakim cudem to jest w ogóle możliwe? To jest jakiś absolutny kosmos…

elon musk tesla spacex zarobił majatek
Podaj dalej

Portal „gadzetomania.pl” donosi, że w poniedziałek Elon Musk zarobił prawie 34 miliardy dolarów. Dokładnie 33,8 miliarda. Miało to związek z publikacją danych o rekordowych dostawach Tesli w 2021 roku. To oczywiście automatycznie przełożyło się na wzrost akcji firmy produkującej auta elektryczne, a majątek Muska przekroczył 300 miliardów dolarów.

elon musk tesla spacex zarobił majatek
fot. pixabay

Majątek właściciela SpaceX wzrósł o 33,8 miliarda dolarów… Dla przykładu powiedzmy, że 39. w rankingu najbogatszych ludzi świata Giovanni Ferrero ma majątek równy 33,4 miliarda dolarów. Musk w jeden dzień zarobił więcej, niż Włoch przez całe życie.

elon musk tesla spacex zarobił majatek
fot. pixabay

Ale żeby nie było tak kolorowo, Musk część tych pieniędzy już stracił. Dokładnie 11,3 miliarda dolarów, przez co jego majątek oscyluje aktualnie w okolicach 290 miliardów dolarów. Nadal mówimy o potwornej przewadze nad pozostałymi. Drugi w rankingu Bernard Arnault ma „zaledwie” 205 miliardów dolarów, trzeci Jeff Bezos 193,4.

Przeczytaj również