Elon Musk uratuje Polskę przed tą katastrofą? Rosjanie nie przewidzieli takiego ruchu miliardera

Elon Musk uratuje Polskę przed tą katastrofą? Rosjanie nie przewidzieli takiego ruchu miliardera

elon musk roskosmos spacex stacja kosmiczna deorbitacja

Podaj dalej

Od 24 lutego trwa agresja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Przybiera ona różnego rodzaju postaci. Rosjanie grożą i straszą czym tylko mogą. Czy z pomocą Europie, może nawet Polsce, przyjdzie Elon Musk? Miliarder powstrzyma katastrofę?

Rosyjska agresja to nie tylko wojska w Ukrainie. Są grupy oddelegowane do tego, aby siać dezinformację w różnych krajach, m.in. w Polsce, rozpowszechniając wszelkiego rodzaju fake-newsy. Ale wojna może zahaczyć również o przestrzeń kosmiczną. Niepokojącej wypowiedzi udzielił niedawno Dmitrij Rogozin, szef agencji kosmicznej Roskosmos. Momentalnie odpowiedział mu… Elon Musk.

elon musk roskosmos spacex stacja kosmiczna deorbitacja
fot. pixabay

Otóż Rogozin luźno zaczął spekulować co będzie, kiedy Rosjanie usuną swój sprzęt z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Według niego może to doprowadzić do deorbitacji ISS. Szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos pytał retorycznie kto uratuje stację? Przecież nikt nie chce, aby ta nagle spadła na terytorium Stanów Zjednoczonych, czy też Europy – rozważał mężczyzna.

Oczywiście taką groźbę momentalnie wyśmiał Elon Musk. Najbogatszy człowiek świata skomentował wpis Rogozina obrazkiem z logo SpaceX – czyli jego własnej agencji kosmicznej. Eksperci nie mają wątpliwości, że jeżeli Rosjanie pozabierają swoje „zabawki” z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zakończą współpracę, w tej samej chwili Musk wyśle tam swoją technologię i SpaceX zacznie operować na ISS. Naturalnie ucinając jakiekolwiek dyskusje o jakiejkolwiek deorbitacji. No cóż – znowu im nie wyszło.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News