Elon Musk oszalał? Znamy cenę za jego super szybki internet. Jest on już dostępny również w Polsce!

Elon Musk oszalał? Znamy cenę za jego super szybki internet. Jest on już dostępny również w Polsce!

elon musk internet starlink

Podaj dalej

Elon Musk to człowiek wielu talentów. Założyciel PayPala, Tesli, czy SpaceX. Pierwsza firma zrewolucjonizowała płatności na całym świecie. Druga rozwinęła do niebotycznych rozmiarów wizję aut elektrycznych, trzecia… m.in. daje nam internet.

Oczywiście internet to tylko jedna z niewielu zasług SpaceX… i jedna z tych stosunkowo najmniejszych. Przecież Elon Musk od pewnego czasu wysyła swoimi rakietami astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną… więc robi coś, czemu w stanie nie była podołać w ostatnich latach sama NASA. Ale od pewnego czasu SpaceX wysyłało w kosmos kolejne serie satelitów Starlink.

elon musk internet starlink
fot. pixabay

Właśnie z tych niewielkich satelitów Musk stworzył sieć internetu. W samych Stanach Zjednoczonych już w przedsprzedaży złożono na niego 500 tysięcy zamówień. Teraz internet ma być dostępny również w naszym kraju. W temat zagłębił się portal „Business Insider”. Czego możemy się tam dowiedzieć?

Zacznijmy od tego, że cały zestaw został podzielony na dwie części – sprzęt oraz wysyłka i obsługa. Aby odbierać internet ze Starlinków musimy posiadać specjalną antenę, router, zasilacz, kable, czy statyw. Już za sam zestaw wraz z wysyłką musimy zapłacić… ponad 2 i pół tysiąca złotych. Więc już tutaj widzimy, że jest grubo.

elon musk internet starlink
fot. pixabay

Co dalej?

A co dalej? Sama usługa, czyli po prostu możliwość korzystania z internetu, kosztuje… 449 zł miesięcznie. Aktualnie prędkość internetu ma oscylować w granicach od 50 do 150 Mb/s. Później, po zakończonej fazie testów, internet ma zdecydowanie przyspieszyć.

fot. pixabay

Jaka jest główna zaleta internetu ze Starlinków? Dostępny ma być w absolutnie każdym miejscu na ziemi. Według zapowiedzi ma być dostępny właśnie na całym globie w 2022 roku, chociaż według ekspertów ma to nastąpić zdecydowanie szybciej, już w 2021 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News