Duże zmiany! Nowe obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Sprawdzą to już na kolejnym przeglądzie

Duże zmiany! Nowe obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Sprawdzą to już na kolejnym przeglądzie

przegląd techniczny badanie techniczne

Podaj dalej

Czy wyposażenie obowiązkowe samochodu w Polsce jest odpowiednie, czy powinno być coś więcej? Jak z przeglądami technicznymi – stoją na odpowiednim poziomie, czy coś wypadałoby poprawić?

Przegląd techniczny w Polsce – mimo wszystko, według mnie – stoi na dosyć dobrym poziomie. Oczywiście zależy od miejsca i od diagnosty… natomiast dosyć szybko i sprawnie dowiemy się wszystkiego o swoim samochodzie. Co jest dobrze, co nie do końca, co trzeba poprawić, czy samochód jest sprawny itd. Oczywiście nie twierdzę, że wszystko z tymi przeglądami jest idealnie. Co należałoby zmienić?

obowiązkowe wyposażenie pojazdu samochód przegląd techniczny
fot. pixabay

Dla mnie podstawą jest to, co wkrótce zostanie wprowadzone – czyli zdjęcie samochodu. Zdjęcie samochodu obecnego na badaniu, wraz z datą, godziną, wirtualnym podpisem diagnosty i wynikiem badań. Wszystko przymusowo umieszczane w bazie danych – do wglądu przez odpowiednie – upoważnione służby. To ukróciłoby wszelkie możliwości oszustw i przeglądów widmo.

Benzyna już po 11,97 zł. Diesel po 11,69 zł. Sytuacja na rynku paliw wygląda coraz gorzej…

Czy coś jeszcze powinno być sprawdzane podczas przeglądu technicznego? Wydaje się, że nie. Aktualnie sprawdzane jest wszystko, co potrzebne, aby bezpiecznie podróżować po drogach. Zarówno z punktu widzenia właściciela pojazdu, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Sprawność samochodu – zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce, ale też chociażby klakson, czy oświetlenie.

obowiązkowe wyposażenie pojazdu samochód przegląd techniczny
fot. pixabay

Nowe obowiązkowe wyposażenie?

Chciałbym kiedyś doczekać momentu, w którym obowiązkowym wyposażeniem pojazdu będzie alkomat. A już najlepiej – alkomat połączony z zapłonem. Po wejściu do samochodu musisz przeprowadzić badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Dmuchasz. Jeśli wynik wyjdzie negatywny – czyli jesteś trzeźwy – w samochodzie pojawia się prąd i możesz uruchomić silnik.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Natomiast jeśli badanie coś wykaże… wtedy prąd jest odcinany. Czyli – mówiąc krótko – nie jesteś w stanie uruchomić samochodu, jeśli coś wypiłeś. Tylko sobie wyobraźcie, ile to by zaoszczędziło kłopotów. Ile ludzkich żyć udałoby się uratować, gdyby taki system był wcześniej obecny w samochodach….

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News