Drogie paliwo i węgiel odbiją się na wyniku wyborów? Kto najwięcej straci, a kto najwięcej zyska?

Drogie paliwo i węgiel odbiją się na wyniku wyborów? Kto najwięcej straci, a kto najwięcej zyska?

Drogie paliwo i węgiel odbiją się na wyniku wyborów? Kto najwięcej straci, a kto najwięcej zyska?

Podaj dalej

Nie od dzisiaj wiadomo, że różnego rodzaju niepokoje społeczne mogą odgrywać rolę w wyniku wyborów. Czy drogie paliwo i węgiel będą takimi czynnikami, które realnie coś zmienią? Nie można tego wykluczyć.

„WP” przedstawia dziś nowy sondaż wyborczy, który został przeprowadzony dla „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „RMF FM”. Wynika z niego, że poparcie zaczyna zyskiwać opozycja. Oczywiście to tylko sondaż – nie możemy brać go jako pewnik. Natomiast trend rzeczywiście jest interesujący, bo czysto teoretycznie, koalicja opozycyjna miałaby na ten moment większość.

paliwo węgiel benzyna diesel
fot. freepik

Nie ma sensu się tutaj zbytnio zagłębiać w politykę i różnego rodzaju ruchy jednych, albo drugich. Można to wytłumaczyć w o wiele prostszy sposób – drogie paliwo i węgiel? Ludzie są niezadowoleni – proste. Od zawsze mówiło się, że są pewne granice. Że ceny nie mogą sobie rosnąć ot tak w nieskończoność, bo w pewnym momencie niewidzialna granica zostanie przekroczona.

Dodatek węglowy dostaniesz w 30 dni? Zapomnij – „nierealny scenariusz”. Pieniędzy w ogóle nie będzie?

Nie wchodząc nawet w szczegóły, czy ktoś jest winny, czy nie i dlaczego jest tak a nie inaczej, nastroje społeczne nie są najlepsze. Benzyna – owszem, jest poniżej 7 zł za litr, ale diesel znowu zbliża się w kierunku 8 zł. Od ponad pół roku za paliwo płacimy rekordowe wartości. Nigdy nie było tak drogo, jak teraz.

Fotoradar robi ci zdjęcie – jak uniknąć mandatu? Pismo nawet nie przyjdzie do ciebie do domu

A węgiel? Tutaj nawet nie trzeba nic mówić – przecież jeszcze rok temu tonę ekogroszku kupowało się za jakieś 700 zł. Teraz na składach węgiel kosztuje 3, 4 tysiące złotych za tonę. A droższy jest też prąd, czy gaz. Do wyborów wciąż bardzo daleko i każdy może jeszcze wszystko wygrać i wszystko przegrać. Wystarczy jedna dobra decyzja, program, hasło. Nadchodząca zima może dla wielu okazać się najważniejszym sprawdzianem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News