Dopłaty do węgla jednak nie będzie?! Wiceminister ostrzega… Co w takim przypadku? Węgiel za 4 tysiące?

Dopłaty do węgla jednak nie będzie?! Wiceminister ostrzega… Co w takim przypadku? Węgiel za 4 tysiące?

węgiel niemcy diesel benzyna samochody elektryczne fit for 55

Podaj dalej

Czy dopłaty do węgla obiecywane przez rząd rzeczywiście wejdą w życie? Sytuacja jest – jakkolwiek by na to nie patrzeć – dosyć skomplikowana. Węgiel już teraz kosztuje 3 tysiące złotych, ile będzie trzeba zapłacić na jesień? 4 tysiące?

Rząd niedawno zapowiedział dopłaty do węgla. Dopłaty oczywiście dla sprzedawców. Sprawa polega na tym, że każdy będzie mógł kupić sobie 3 tony na gospodarstwo domowe. Węgiel będzie kosztował mniej, niż tysiąc złotych za tonę. Sprzedawca za taki zakup otrzyma rekompensatę, czy też dopłatę, która będzie wynosiła do 750 zł. To teoretycznie rozwiązuje problem dla wielu osób.

dopłaty węgiel
fot. pixabay

Teoretycznie… bo nie wszyscy są takiemu pomysłowi przychylni. Sceptycznie podchodzi do niego były wiceminister gospodarki, Jerzy Markowski. Słowa polityka cytuje portal „money.pl”. Miał on powiedzieć, że taka rekompensata to wyłącznie rozwiązanie czasowe, doraźne i nic na dłuższą metę nie zmieni. Były wiceminister skłoniłby się bardziej ku temu, aby uratować polskie kopalnie i już więcej ich nie zamykać.

PILNE: Zakaz jazdy samochodem w niedziele? Drogi będą zamknięte, tak jak sklepy? Fatalne informacje

Naturalnie kwestia polskich kopalni to inna sprawa. Tym też trzeba się zająć – tym, aby te kopalnie uratować. Natomiast w międzyczasie ludzie nie mogą płacić 3-4 tysiące złotych za tonę węgla – bądźmy poważni. Ceny wzrosły, bo surowca jest coraz mniej i musimy szukać nowych kierunków importu. Reakcja jest potrzeba już, natychmiast. Więc taki program rzeczywiście doraźnie będzie użyteczny.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Natomiast należy się zgodzić co do tego, że jest to rozwiązanie czasowe. Ostatnio minister Sasin podkreślił, że energetyka oparta na węglu jest i będzie fundamentem w naszym kraju. Państwo będzie inwestowało w węgiel i zwiększało wydobycie – taki jest cel. Sasin miał też podkreślić, że Polska będzie dążyła do transformacji energetycznej, ale „nie za wszelką cenę” – czytamy na portalu „money.pl”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News