Dopadł nas kryzys? Sklepy świecą pustkami, brakuje podstawowych towarów. Dlaczego tak się dzieje?

Dopadł nas kryzys? Sklepy świecą pustkami, brakuje podstawowych towarów. Dlaczego tak się dzieje?

sklep sklepy pustki brak towar

Podaj dalej

Od pewnego czasu sklepy w Polsce świecą pustkami – z całą pewnością zauważyliście ten problem. Sam osobiście spotykam się z tym niemal codziennie. Skąd wynikają takie niedobory? Co się z tym wiąże?

Sklepy od pewnego czasu świecą pustkami. Brakuje podstawowych towarów – mleka, śmietany, cukru, oleju, jaj, czy soli – wymienia „money.pl”. Tutaj akurat na przykładzie sieci Biedronka… ale to prawda. Sam od dłuższego czasu nie uświadczyłem na sklepowych półkach tej sieci chociażby cukru. Panie ekspedientki się uśmiechają i mówią wprost: nie ma…

sklep sklepy pustki brak towar
fot. pixabay

„Gazeta Wyborcza” informuje o tym, że sieć ma problemy logistyczne. Brakuje ludzi – m.in. w magazynach. Problem zaczyna się więc u źródła i ciągnie się dalej – bo brakować ma też kierowców i samych pracowników w sklepach. Wygląda na to, że cały łańcuch jest aktualnie zaburzony – dowiadujemy się w dzienniku.

To dlatego benzyna i diesel są takie drogie! Rząd nie chce, żebyś się o tym dowiedział? No cóż…

Problem sięga jeszcze głębiej – a więc samych dostawców. Na szczycie piramidy jest konsument, który chce coś kupić. Ale produkt z różnych względów do niego nie dociera. W miejscowościach przygranicznych – np. przy granicy z Niemcami, Czechami, czy Słowacją, dochodzi do tego jeszcze fakt, że nasi sąsiedzi mają taniej – więc przyjeżdżają robić zakupy tutaj. Towar rozchodzi się jeszcze szybciej.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News