Dodatek na węgiel – można dostać nawet 9 tysięcy złotych! Jak to zrobić? Sprawdź - to proste!

Dodatek na węgiel – można dostać nawet 9 tysięcy złotych! Jak to zrobić? Sprawdź - to proste!

węgiel sklep pgg 3 tony limit nowe zasady

Podaj dalej

Od kilkunastu dni można składać wnioski o dodatek na węgiel. To w dobie kryzysu i niewiarygodnych cen surowca na pewno wielu osobom pomoże. Może dzięki temu nadchodząca zimna będzie trochę lepsza?

Węgiel to temat poruszany w ostatnim czasie niezliczoną ilość razy. Wszystko zaczęło się jeszcze w lutym, kiedy to cena tony węgla dochodziła pod 2000 zł. Jeszcze gorszy był fakt, że właściciele składów mówili wprost – cena to jedno, ale tego węgla po prostu już nie ma – to ostatnie tony. Nic więc dziwnego, że od tamtego czasu wszyscy rzucili się na internetowe sklepy pokroju sklepu PGG.

węgiel dopłata dofinansowanie wniosek na węgiel
fot. pixabay

Tam swego czasu można było kupić tonę ekogroszku za 850 zł. Bez problemu można też było kupić orzech, kostkę, czy groszek. Ceny były i nadal są atrakcyjne. No bo przecież w sklepie PGG tona ekogroszku kosztuje aktualnie 1220 zł. Na składach tona waha się między 3 a 4 tysiące złotych. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć – różnica jest ogromna. Każdy zrobi wszystko, aby ten węgiel przez internet kupić.

Koszmarne wiadomości dla posiadaczy aut na diesel. Kolejne dni przyniosą dużą podwyżkę cen!

Każdy zrobi też wszystko, aby załapać się na dodatek węglowy. Oczywiście w polskim narodzie natychmiast obudziła się niesamowita kreatywność. Polacy znaleźli furtkę na to, jak dostać więcej, niż 3 tysiące złotych. Niektórzy spodziewają się nawet 9 tysięcy złotych na jeden dom. Jak to zrobić? Jak zyskać tak ogromny dodatek? Przecież wydaje się, że przepisy są tutaj jasne i klarowne?

węgiel dopłata dofinansowanie wniosek na węgiel
Pixabay

Ile dostaniesz na węgiel?

Kwestia w tym, że dodatek węglowy przyznawany jest na gospodarstwo domowe, a nie na piec. A gospodarstwo domowe to „zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się”. Przy czym „osoby samotne utrzymujące się samodzielnie tworzą jednoosobowe gospodarstwa domowe”. W skrócie – w jednym domu może znajdować się kilka różnych gospodarstw domowych… i tylko jeden piec.

Ropa naftowa tańsza niż przed wojną. My za paliwo wciąż płacimy o 2 zł za dużo. Co się dzieje na rynku?

„Interia” pisze o przypadku trzech braci, którzy mieszkają w jednym domu. Twierdzą, że każdy z nich utrzymuje się samodzielnie, więc w zasadzie w świetle prawa stanowią osobne gospodarstwa domowe. Wprowadzili korektę wniosków CEEB, więc zgodnie z przepisami mogą oczekiwać 9 tysięcy złotych na jeden dom – na jeden piec – ale na trzy gospodarstwa domowe. Są też małżeństwa, które twierdzą, że są w separacji. Nagle – ot tak. A zatem dwie osoby stanowią dwa osobne gospodarstwa domowe, chociaż mieszkają razem – mogą złożyć dwa wnioski i otrzymać 6 tysięcy złotych.

Wybierasz się na wakacje? Nie wolno ci o tym zapomnieć. Mandat może być naprawdę ogromny!

Oczywiście od razu podniósł się alarm, że tak nie wolno, że to nadużycie, że przez to jedni zgarną więcej, a inni nie dostaną w ogóle. Ja natomiast powiem jedno – trzeba było o tym pomyśleć przed zatwierdzeniem przepisów. Trzeba było wprowadzić dodatek na jeden dom, bądź też na jeden piec, a nie na gospodarstwo domowe. Jeśli się nie zna definicji podstawowych wyrażeń, to później się płaci tego cenę. Wniosek jest w 100% legalny – gmina ma 30 dni na wypłatę pieniędzy. Tyle w temacie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News