Dlaczego McDonald’s blokuje drogi? Ludzie są wściekli – godzinami stoją w kolejce po kanapkę

Dlaczego McDonald’s blokuje drogi? Ludzie są wściekli – godzinami stoją w kolejce po kanapkę

Podaj dalej

McDonald’s to swego rodzaju fenomen. Sieć jest uwielbiana na całym świecie i nie inaczej jest w naszym kraju. Ludzie potrafią stać godzinami i czekać na kanapkę. Przy tym często blokują drogi.

Na blokowanie drogi przez klientów McDonald’s skarżą się kierowcy z Wadowic. Tam otworzono nową restaurację sieci i od razu mamy prawdziwy boom. Ludzie potrafią godzinami stać i czekać na swoją kolej do drive thru. A to oznacza, że tworzy się korek i wszyscy ci ludzie blokują drogę.

mcdonalds ludzie blokują drogi
fot. freepik.com

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Za przykład wystarczy podać to, co dzieje się każdego roku podczas sezonu na kanapkę Drwala. Szczególnie w pierwszych kilku dniach po premierze jesienno-zimowego klasyka. Wszyscy przecież widzieliśmy takie obrazki, kiedy kierowcy ustawieni do drive thru blokują drogę. Dzieje się to niemal zawsze, kiedy restauracja jest w bezpośredniej okolicy jakiegoś ronda, albo skrzyżowania.

„WP” tłumaczyła niegdyś fenomen takich sytuacji i zasadę niedostępności. Ludzie potrafią stać godzinami i blokować drogi w kolejce do fast foodu, bo mają wrażenie, że stoją po dobro luksusowe, które wktórce nie będzie dostępne. Właśnie taki efekt daje ta zasada i wycofywanie kanapki z oferty, aby ludzie znów czekali na jej wprowadzenie po miesiącach i znów rzucili się do kupowania.

mcdonalds ludzie blokują drogi
fot. freepik.com

Podobne zadanie spełniają też inne produkty innych sieci. Drwal w McDonald’s, maskotki w sklepach, specjalna kawa w popularnej sieci, czy też napisy „Został tylko jeden pokój” albo „W ciągu ostatniej doby ten apartament przeglądało 18 osób” na stronie z hotelami i innymi miejscami noclegowymi. Wszystko to ma wzbudzić w nas presję i poczucie, że wkrótce dane dobro nie będzie już dostępne. I tak tworzą się kilometrowe kolejki…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News