Czy w zimie można będzie palić w piecu śmieciami? Polityk nie pozostawia wątpliwości w tej sprawie

Czy w zimie można będzie palić w piecu śmieciami? Polityk nie pozostawia wątpliwości w tej sprawie

węgiel piec opał palenie śmieciami śmieci piec

Podaj dalej

Czy nadchodzącej zimy w piecach można będzie palić śmieciami? Z jednej strony dostaliśmy na to pełne przyzwolenie. Z drugiej strony inny polityk twierdzi, że nie do końca byłoby to słusznym. No to co w końcu – wolno, czy nie wolno?

Palenie śmieciami w piecach będzie w tym roku w pełni normalne i akceptowalne? „Interia” przytacza słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w Nowym Targu powiedział, że podczas nadchodzącej zimy w piecach będzie można palić wszystkim, oprócz opon, czy innych podobnych szkodliwych rzeczy. Czyli… teoretycznie będzie można palić prawie wszystkim?

węgiel piec opał palenie śmieciami śmieci piec
Pixabay/Alexa

Jacek Sasin miał z kolei wprost powiedzieć, że państwo aktualnie znacząco obniża normy środowiskowe – ważne jest to, aby było czym zapalić w piecu. Chociaż po chwili miał dodać, że chodzi o surowce energetyczne, a nie na przykład śmieci. Jak wobec tego ma się wypowiedź prezesa PiS o tym, że „trzeba palić wszystkim, poza oponami i podobnymi rzeczami”?

Nawet trzeźwy kierowca nie może prowadzić samochodu? Skąd wziął się ten przepis i czy jest słuszny?

Nie oszukujmy się, koniec końców ludzie i tak będą mieli gdzieś politykę i jakieś środowiskowe normy. Jeśli zmusi ich do tego sytuacja, to będą palić w piecach wszystkim, co będą mieli pod ręką. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Sytuacja na rynku jest jaka jest. Węgiel jest drogi, węgla wkrótce ma w ogóle nie być.

Samochody elektryczne to problem? Właściciele zorganizowali strajk – nie tak to miało wyglądać

„Interia” informuje, że eksperci są zgodni co do tego, że nawet jeśli zima będzie łagodna, to w Polsce zabraknie 4 milionów ton węgla, a najbardziej odczują to gospodarstwa domowe. Jeśli zima będzie mroźna, niedobory w oczywisty sposób będą jeszcze większe. A my… a my dalej eksportujemy węgiel na potęgę. Pozbywamy się tego, czego i tak mamy za mało na zimę.

Źródło: „Interia”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News