Czy twój samochód jest dobrze wyposażony? Możesz tak powiedzieć, jeśli masz gaz pieprzowy

Czy twój samochód jest dobrze wyposażony? Możesz tak powiedzieć, jeśli masz gaz pieprzowy

wrc

Podaj dalej

Niestety, żyjemy w czasach, w których gaz pieprzowy powinien być absolutną podstawą u każdego. Twój samochód nie będzie odpowiednio wyposażony, dopóki nie będziesz miał tego elementu. Dlaczego?

Samochód, a gaz pieprzowy – zapytacie o co chodzi, po co? To może być jeden z tych elementów wyposażenia, którego nie użyjesz nigdy. Natomiast może mieć on ogromny wpływ na twoje bezpieczeństwo. Może być potrzebny jeden jedyny raz i wtedy uratuje ci życie. Tak jak poduszki powietrzne, albo nawet pasy.

Agresja drogowa to u nas wręcz codzienny obraz. Ileż to razy widzieliśmy już sceny, że jeden czy drugi kozak, czy szeryf, blokują inny samochód, a potem wychodzą z auta. Już tutaj powinna się nam zapalić lampka w głowie. Często dochodzi do szarpaniny, agresor chce otwierać drzwi, wyszarpać kierowcę. Może nawet w takiej sytuacji dojść do rękoczynów.

W takiej sytuacji warto mieć pod ręką właśnie gaz pieprzowy. Jego użycie powoduje podrażnienie skóry i błon śluzowych napastnika. Działanie jest błyskawiczne, bo środek w 100% działa już po około trzech sekundach. Jak czytamy na stronie „kruczek.pl”, u napastnika występuje łzawienie, mogą pojawić się problemy z oddychaniem, kaszel, czy poczucie dezorientacji.

Gaz pieprzowy to środek samoobrony – ma on głównie pozwolić zaatakowanemu na swobodne oddalenie się i wezwanie służb. Gaz musi być wykorzystany w momencie zagrożenia zdrowia, życia, lub mienia – pisze „kruczek.pl”. Atak na samochód i próba wyszarpania z auta kierowcy, pobicia, jak najbardziej się wpisują w tą definicję zagrożenia zdrowia, życia, czy mienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News