Czy twój samochód jest dobrze wyposażony? Możesz tak powiedzieć, jeśli masz gaz pieprzowy

Czy twój samochód jest dobrze wyposażony? Możesz tak powiedzieć, jeśli masz gaz pieprzowy

Podaj dalej

Niestety, żyjemy w czasach, w których gaz pieprzowy powinien być absolutną podstawą u każdego. Twój samochód nie będzie odpowiednio wyposażony, dopóki nie będziesz miał tego elementu. Dlaczego?

Samochód, a gaz pieprzowy – zapytacie o co chodzi, po co? To może być jeden z tych elementów wyposażenia, którego nie użyjesz nigdy. Natomiast może mieć on ogromny wpływ na twoje bezpieczeństwo. Może być potrzebny jeden jedyny raz i wtedy uratuje ci życie. Tak jak poduszki powietrzne, albo nawet pasy.

samochód gaz pieprzowy

Agresja drogowa to u nas wręcz codzienny obraz. Ileż to razy widzieliśmy już sceny, że jeden czy drugi kozak, czy szeryf, blokują inny samochód, a potem wychodzą z auta. Już tutaj powinna się nam zapalić lampka w głowie. Często dochodzi do szarpaniny, agresor chce otwierać drzwi, wyszarpać kierowcę. Może nawet w takiej sytuacji dojść do rękoczynów.

W takiej sytuacji warto mieć pod ręką właśnie gaz pieprzowy. Jego użycie powoduje podrażnienie skóry i błon śluzowych napastnika. Działanie jest błyskawiczne, bo środek w 100% działa już po około trzech sekundach. Jak czytamy na stronie „kruczek.pl”, u napastnika występuje łzawienie, mogą pojawić się problemy z oddychaniem, kaszel, czy poczucie dezorientacji.

Gaz pieprzowy to środek samoobrony – ma on głównie pozwolić zaatakowanemu na swobodne oddalenie się i wezwanie służb. Gaz musi być wykorzystany w momencie zagrożenia zdrowia, życia, lub mienia – pisze „kruczek.pl”. Atak na samochód i próba wyszarpania z auta kierowcy, pobicia, jak najbardziej się wpisują w tą definicję zagrożenia zdrowia, życia, czy mienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News