Czy seks w samochodzie jest legalny? W tym przypadku można dostać za to wysoki mandat [WIDEO]

Czy seks w samochodzie jest legalny? W tym przypadku można dostać za to wysoki mandat [WIDEO]

mandat las wjazd

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś, czy seks w samochodzie jest legalny? Czy wszystko odbywa się tu w myśl zasady „Wolnoć Tomku w swoim domku”, czy jednak powinniśmy się pohamować? Otóż czasami grozi za to nawet mandat.

Do tematu można podejść w różnoraki sposób. Z jednej strony – jaki miałby być w tym problem? Dwie osoby mogą w ten sposób chcieć urozmaicić swoje życie erotyczne. Zatem seks w samochodzie dla związku może mieć zbawienne korzyści. Od tej strony na pewno nie ma żadnego problemu – o ile obie osoby tego chcą – oczywiście. Natomiast są przypadki, w których za takie czynności można dostać mandat.

seks w samochodzie stosunek policja mandat
fot. pixabay

Oczywiście najważniejszą sprawą jest to, czy ktoś was w ogóle zauważy. Jeśli tak, to kolejną kwestią jest to, czy ta osoba jakkolwiek zareaguje na to, co zobaczyła. Większość osób pewnie po prostu odejdzie od samochodu. Jedni będą zgorszeni, drudzy pewnie nawet się zaśmieją, a na innych nie zrobi to absolutnie żadnego wrażenia.

Temat poruszył m.in. „SE”. Pod materiałem zamieszczono nawet sondę, według której aż 44% osób odpowiedziało „zdarzyło się raz albo dwa”. To może w sumie potwierdzać twierdzenie o tym, że to dobra odskocznia, sposób na ożywienie życia seksualnego partnerów. Drugą najchętniej wybieraną odpowiedzią było „tak, robię to często”, a najrzadziej ankietowani zaznaczali opcję „nie, nigdy nie przydarzała się mi taka przyjemność”. A zatem jakkolwiek by na to nie patrzeć – wiele osób takie doświadczenia traktuje jako coś normalnego.

Co na to przepisy?

Wróćmy do tego, co stanie się, jeśli ktoś nas zauważy. Jeśli taka osoba poczuje się zgorszona i wezwie policję, ta może nas ukarać mandatem za nieobyczajne zachowanie w miejscu publicznym. Mandat może wynieść od 20 do 500 zł. W niektórych przypadkach, jeśli robimy to na terenie prywatnym, możemy zostać ukarani za nieobyczajny wybryk, za który grozi już nawet 1500 zł kary.

seks w samochodzie stosunek policja mandat
fot. pixabay

Światło na ten temat rzucił popularny „Sierżant Bagieta”. On zauważył, że mandat może być też kolejny – za zakłócanie spokoju lub wywoływanie zgorszenia. Np. kiedy jeden z partnerów jest wyjątkowo głośny i zakłóca spokój, albo ciszę nocną. Oczywiście to podlega mandatowi.

Ale wróćmy do… miejsca publicznego. Parking, park, skwer, szlak turystyczny, obszar kolejowy, droga publiczna – cokolwiek. Tu sprawa jest oczywista – w miejscu publicznym grozi mandat do 500 zł. A co, kiedy nie jesteś w miejscu publicznym? Tutaj – jeśli oczywiście ktoś was zobaczy, poczuje się zgorszony i zawiadomi policję, może zadziałać przepis o nieobyczajnym wybryku, za który grozi nawet 1500 zł kary… natomiast wg. „Sierżanta Bagiety” będzie to kara do 100 zł.

Podsumowując

Legalnie ten czyn nigdy nie będzie dozwolony w dwóch przypadkach. Raz – jeśli robisz to w miejscu publicznym, a dwa, jeśli robisz go publicznie. Tzn., że możesz nie być nawet w miejscu publicznym, ale ktoś może cię zobaczyć i poczuć się zgorszony. Oczywiście w obu kwestiach tak naprawdę najważniejsze jest to, czy osoba, która was zauważy, poczuje się zgorszona. Jeśli tak i jeśli wezwie policję, grozi wam za to mandat, bądź grzywna.

seks w samochodzie stosunek policja mandat
fot. pixabay

Jeśli chodzi o wywoływanie zgorszenia publicznie, to nie musi być to nawet samochód. Nawet jeśli dopuścisz się takiego „nieobyczajnego wybryku” w swoim domu, na swojej posesji i ktoś cię zauważy i to zgłosi, również możesz dostać mandat. Wiecie o co chodzi – np. jeśli robisz to w domu z odsłoniętymi oknami na ulicę, w ogródku z widokiem itd. Wtedy, kiedy ktoś może cię na tym zauważyć, robisz to publicznie…

Oczywiście pisaliśmy tu o samochodzie stojącym, wyłączonym. Nie musimy chyba dodawać, że przy pojeździe w ruchu, jest to kompletnie zakazane. Tutaj może zadziałać chociażby Art. 86. Kodeksu Wykroczeń, mówiący o tym, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podlega karze grzywny. Nikomu nie trzeba mówić, że jakakolwiek czynność… „miłosna”, jest właśnie takim nie zachowaniem należytej ostrożności.

Przeczytaj również