Czy masz już tę kartę? Ogromna oszczędność pieniędzy. Niemal za wszystko będziesz płacił mniej!

Czy masz już tę kartę? Ogromna oszczędność pieniędzy. Niemal za wszystko będziesz płacił mniej!

oszczędność oszczędności pieniądze karta dużej rodziny

Podaj dalej

Któż z nas nie lubi obniżek cen? Szczególnie teraz – w tym trudnym czasie, kiedy dotyka nas potężna inflacja i kryzys energetyczny. Każda oszczędność pieniędzy jest na wagę złota. Szukamy okazji i zastanawiamy się, gdzie można kupić coś taniej. Wiele osób nawet nie wie, że przysługuje im taka karta. Z nią niemal za wszystko zapłacisz mniej. O co dokładnie chodzi i jakie są korzyści?

Masz tę kartę? Ogromna oszczędność pieniędzy

Karta dużej rodziny – bo o niej mowa – to ogromna oszczędność pieniędzy. Z nią niemal wszędzie i za wszystko będziemy płacili mniej. Niemal wszędzie czekają jakiegoś rodzaju zniżki. Podstawą do ubiegania się o taką kartę jest fakt, iż rodzice mieli, bądź nadal mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Czy trójka dzieci to „duża rodzina”? Ogląd na tę sytuację jest indywidualny, więc każdy może mieć na ten temat inne zdanie. Natomiast fakt jest faktem. Jeśli masz co najmniej trójkę dzieci (nie ważne w jakim wieku), przysługuje ci karta dużej rodziny.

oszczędność oszczędności pieniądze karta dużej rodziny
Pixabay

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy „opłaca się” posiadać taką kartę, to… nie masz nawet pojęcia, ile traciłeś. Załatwienie sobie takiej karty jest na dobrą sprawę formalnością. Natomiast korzyści, które płyną z jej posiadania, są niesamowite. Jak już przed momentem podkreśliłem, niemal wszędzie i niemal na wszystko będziesz miał zniżki i promocje. Wystarczy, że w odpowiednim momencie okażesz, że posiadasz właśnie taką kartę dużej rodziny. To bardzo wiele zmienia.

Lista korzyści wynikających z posiadania karty dużej rodziny jest naprawdę bardzo długa. Znajdziemy na niej m.in. rabaty sięgające 10% na zakupy w wielu sieciach sklepów spożywczych. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek na leczenie, czy darmowych wstępów do parków narodowych. Będziemy mogli taniej podróżować koleją, otrzymamy też ulgi na wyrabianie paszportów. Dalej na liście są tańsze loty liniami lotniczymi LOT, zniżki w kinach oraz zniżki na stacjach paliw. M.in. na paliwo, kawę, czy jedzenie.

oszczędność oszczędności pieniądze karta dużej rodziny
Pixabay

Karta dużej rodziny to ogromne oszczędności

Lista korzyści z posiadania karty dużej rodziny na rok 2023 znajduje się m.in. na portalu „zadluzenia.com”. Dalej znajdujemy m.in. lepsze warunki prowadzenia konta w banku, czy rabaty na zakupy książek. Mamy tańsze kursy językowe, tańsze ubezpieczenia, zniżki na OC, AC, czy NNW. Do wielu miejsc, jak muzea, czy centra nauki, możemy wchodzić ze zniżką. Hotele, restauracje… a nawet zniżka na śmieci. Jak już wspominałem – lista korzyści wynikających z posiadania karty jest naprawdę długa.

oszczędność oszczędności pieniądze karta dużej rodziny
Pixabay

Co ważne, nie jest to kwestia uznaniowa. Nikt nie będzie rozpatrywał indywidualnie, czy zasługujesz na taką kartę, czy nie. Jeśli spełniasz warunki, musisz tylko wypełnić wniosek i załączyć konkretne dokumenty. Wynik może być tylko jeden – jeśli spełniasz warunki, otrzymujesz kartę. Koniec tematu. I od tego momentu możesz cieszyć się zniżkami niemal wszędzie i niemal na wszystko. Nawet, kiedy twoje dzieci są już dorosłe i samodzielnie się utrzymują. To bardzo ważne w całej tej sprawie.

Ile trzeba za to zapłacić?

I to jest kolejna bardzo interesująca kwestia. Kartę dużej rodziny możesz bowiem założyć… za darmo! Wystarczy więc trochę fatygi i papierkowej roboty. Dostajesz kartę, z którą masz naprawdę duże zniżki w wielu miejscach. W 2019 roku z karty dużej rodziny korzystało ponad 2,5 miliona osób. Liczba zainteresowanych cały czas rośnie. Szczególnie w tych czasach, kiedy ceny wszystkiego tak drastycznie poszły do góry.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News