Czy kobieta w ciąży ma zakaz jazdy na rowerze? Policja miała w tym przypadku sporo pracy…

Czy kobieta w ciąży ma zakaz jazdy na rowerze? Policja miała w tym przypadku sporo pracy…

kobieta w ciąży na rowerze (3)

Podaj dalej

Interesujący tekst zamieszczony został na portalu „o2”. Wynika z niego, że kobieta w ciąży ma zakaz jazdy na rowerze. Postanowiliśmy sprawdzić, czy jest to źle napisany artykuł, czy coś rzeczywiście jest na rzeczy.

Z artykułu wynika, że bezpośrednim powodem zatrzymania rowerzystki był sam fakt jazdy na rowerze. Czy zatem kobieta w ciąży ma jakiś zakaz? Jest to niedozwolone przepisami? Dopiero po zatrzymaniu kobiety miało się okazać, że jest ona pijana. Miała w organizmie 2 promile alkoholu. Ale przyczyną zatrzymania, na podstawie tekstu, miał być sam fakt jazdy.

kobieta w ciąży na rowerze
fot. pixabay

Oczywiście kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Natomiast czy sama jazda na rowerze w ciąży jest wykroczeniem? Otóż odwiedziłem kilka portali i z zamieszczonych tam informacji nie wynika, jakoby było to zakazane przepisami prawa. Na „parenting.pl” czytamy, że jazda na rowerze jest dobra w pierwszym trymestrze ciąży. Później natomiast jest niewskazana. Nie chodzi o samą jazdę, a o wysiłek, wzrost tętna, czy prawdopodobieństwo upadku, wstrząsów.

kobieta w ciąży na rowerze
fot. pixabay

Na „centrumrowerowe.pl” twierdzą, że nie ma przeciwwskazań. Chociaż warto jest odpowiednio przygotować rower… i w ogóle mieć do tego odpowiedni rower. Tu wręcz podkreślono, że ruch ma dobry wpływ na ciążę. W podobnym tonie utrzymane były też inne teksty, które przeczytałem. A zatem wnioski są następujące. Przede wszystkim, warto taką aktywność skonsultować najpierw z lekarzem. A dwa – taka czynność nie jest zabroniona prawem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News