Czy brexit to prawdziwa plaga dla Wielkiej Brytanii? Oni chyba już to wiedzą, ale jeszcze boją się przyznać

Czy brexit to prawdziwa plaga dla Wielkiej Brytanii? Oni chyba już to wiedzą, ale jeszcze boją się przyznać

wielka brytania brexit kierowcy brak kierowców imigranci pracownicy (2)

Podaj dalej

Wiele osób twierdzi, że brexit, to najgorsze do spotkało Wielką Brytanię od wielu lat. Być może nawet najwięksi zwolennicy tego rozwiązania już teraz wiedzą, że było ono niepotrzebne. Z jednej strony to trochę smutne, z drugiej… może pouczające?

Eksperci nie mają żadnych wątpliwości co do tego, że brexit wywołał w Wielkiej Brytanii większe szkody, niż pandemia. Pod każdym względem, przede wszystkim jeśli chodzi o gospodarkę kraju. I trzeba tu podkreślić, mówią o tym eksperci brytyjscy. Nie dość, że zmniejsza się PKB Brytyjczyków, to jeszcze koszty życia rosną najszybciej od trzydziestu lat – podaje „Interia”.

wielka brytania brexit kierowcy brak kierowców imigranci pracownicy
fot. pixabay

Czy Brytyjczycy w pewnym momencie zrozumieli, że bez imigrantów ich kraj leży? Dokładnie tak – dokładnie to się stało. Oczywiście Wielka Brytania i Unia Europejska podczas brexitu zgodziły się na wiele umów i ustępstw. Wiele z nich dotyczyło samego transportu, handlu itd. Natomiast wtedy, ot tak, zabrakło kierowców. Starzy po zmianie przepisów odeszli, nowi nie mieli jak przyjechać, bo nie dostawali wiz.

Efekt? Totalny chaos. W Wielkiej Brytanii sklepowe półki świeciły pustkami. W niektórych sklepach wieszano na nie fototapety przedstawiające produkty…. Puste sklepy, brak paliwa na stacjach. Absolutny paraliż, o którym i my wspominaliśmy wam kilka razy. Branża transportowa od razu stwierdziła, że potrzebne są wizy dla imigrantów, bo nie ma skąd brać kierowców. Oczywiście rządzący twierdzili, że trzeba szukać kierowców na miejscu, wśród Brytyjczyków. Jak to się skończyło? Oczywiście przyznaniem wiz imigrantom – informuje „Interia”.

fot. pixabay

Wielka Brytania bez imigrantów się zawali?

Może to duże słowa… ale przecież one są prawdziwe. Co się dzieje w branży transportowej? Przed momentem wam przybliżyłem. Ale tu nie chodzi wyłącznie o kierowców. Ogromne problemy są też np. w branży hotelarsko-gastronomicznej. Jakie problemy? A no takie, że wiele restauracji, czy hoteli musi się zamykać, bo nie ma kto obsługiwać gości.

fot. pixabay

Nasuwa się wiele myśli. Skończył się duży napływ imigrantów i Wielka Brytania upada. W kolejnych branżach po prostu nie ma kto pracować. Jak się próbuje temu zaradzić? A no tak, że tych imigrantów i tak trzeba będzie sprowadzić i zachęcić ich bezproblemowymi wizami. Bez nich ten kraj się wali. Zresztą, nie od dzisiaj wiadomo, że typowy, stereotypowy Brytyjczyk nie będzie wykonywał części zawodów. Bo nie i już. Jak najdalej od pracy fizycznej, od wielu godzin spędzanych w pracy. Potrzebni są ludzie z innych krajów.

wielka brytania brexit kierowcy brak kierowców imigranci pracownicy
fot. pixabay

A inna sprawa… trochę w sumie przykra. To pokazuje, że na ten moment wychodzenie z Unii Europejskiej to nie jest żadna droga. Nawet kiedy ta wprowadza bezczelne zakazy, nakazy, kary, kiedy chce regulować absolutnie każdy aspekt naszego życia i zmieniać to, do czego się od lat przyzwyczailiśmy. Brexit pokazał, że na ten moment oznacza to wyłącznie jedną wielką destabilizację kraju. Trochę smutne, trochę z drugiej strony pouczające.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News