Cwaniaczek mocno się tu przeliczył. Gaz pieprzowy poszedł w ruch – już mu współczujemy [WIDEO]

Cwaniaczek mocno się tu przeliczył. Gaz pieprzowy poszedł w ruch – już mu współczujemy [WIDEO]

gaz pieprzowy kierowca agresja

Podaj dalej

Na drogach często dochodzi do spięć. Niektóre z nich kończą się nawet tak, że jeden z kierowców ma potrzebę wysiąść z samochodu i dokładnie wytłumaczyć coś drugiemu. W takich sytuacjach warto mieć przy sobie… gaz pieprzowy.

Gaz pieprzowy powinien być standardowym elementem wyposażenia samochodu. Już kiedyś pisałem tekst na ten temat i takie nagrania, jak to, tylko utwierdzają mnie w moim przekonaniu. Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz na drodze. Co wtedy, jeśli będzie to właśnie taki agresywny cwaniaczek?

agresja drogowa gaz pieprzowy

Nagranie zostało zarejestrowane na jakimś skrzyżowaniu, kiedy samochody stały na sygnalizacji świetlnej. Nie wiemy dokładnie o co chodzi, natomiast jeden musiał zdenerwować drugiego. Panowie pewnie pozajeżdżali sobie drogę, albo błąd popełnił jeden z nich.

W takich sytuacjach oczywiście powinno się odpuścić. W żadnym wypadku nie powinno się robić tego, co ten kierowca, czyli wysiadać z samochodu i rzucać się z łapskami na drugiego kierowcę. Nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać na drodze. Zawsze może trafić się agresor, który spróbuje cię zaatakować, bo w jego mniemaniu np. jechałeś za wolno.

agresja drogowa gaz pieprzowy

Wtedy właśnie warto mieć ze sobą gaz pieprzowy. Już po pierwszej serii po oczach pan ewidentnie zmienił swoje nastawienie. Chyba chciał przez moment jeszcze kontynuować swoją akcję… ale gaz pieprzowy ma to do siebie, że bardzo szybko działa. Jak to się skończyło? Niestety nie wiemy, natomiast pan kierowca z całą pewnością musiał sobie posiedzieć przy skrzyżowaniu kilkadziesiąt minut i ochłonąć. Szybko stamtąd na pewno nie odjechał. I dobrze – to była nauczka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News