Cukier się skończył? Niesamowite – Polacy masowo wykupują go ze sklepów i robią zapasy…

Cukier się skończył? Niesamowite – Polacy masowo wykupują go ze sklepów i robią zapasy…

cukier brak sklep sklepy

Podaj dalej

Od paru tygodni cukier jest w naszym kraju towarem wręcz luksusowym. Bardzo trudno jest go spotkać na sklepowych półkach. A jeśli ktoś już zauważy, to wykupuje wszystko, co jest. Halo, przepraszam, czy to średniowiecze?

Cukier w Polsce się skończył? Dokładnie takie można mieć wrażenie odwiedzając od pewnego czasu sklepy. Niemal we wszystkich sieciach cukru brak. Ogromne puste przestrzenie z napisem „brak białego cukru” – to już normalność. A panie ekspedientki od tygodni powtarzają to samo – nie ma.

cukier brak sklep sklepy
fot. pixabay

Wiele sieci zaczęło wprowadzać ograniczenia – do 10 kg na jeden paragon. Nie jestem do końca przekonany, czy to rozwiąże problem. Przecież ktoś może kupić i zanieść sobie ten cukier do samochodu i natychmiast wrócić do sklepu i kupić następne 10 kg. Koniec końców efekt będzie taki sam – wykupi całe zapasy.

Benzyna i diesel wkrótce w Polsce za 10 zł za litr? To może być strategia wycelowana w ludzi

To trochę tak, jak z paliwem. Nigdy paliwa w Polsce nie zabraknie… ale kiedy nagle ludzie jadą i masowo tankują paliwo do wszystkiego, co mają pod ręką, oczywistym jest, że w końcu się skończy. Przecież zbiorniki mają ograniczoną pojemność. Paliwo się skończy – oczywiście. Na kilka godzin, aż dojedzie kolejna dostawa.

cukier brak sklep sklepy
fot. pixabay

Tak samo jest z cukrem aktualnie. Nie ma żadnego widma tego, że w Polsce zabraknie cukru. Cukier jest. Tylko oczywistym jest, że jeśli nagle ludzie – cholera wie dlaczego – się na niego rzucą i wykupią ze wszystkich sklepów – nadal, nie wiedzieć dlaczego – to go zabraknie – przecież to oczywiste.

Kup teraz – opony w mega promocji!

A wy dalej chodźcie po sklepach i wykupujcie cukier. Bardzo to dojrzałe i odpowiedzialne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News