Co za drift! Tir poleciał bokiem i naczepą sprzątnął samochód – kierowca stracił prawo jazdy [WIDEO]

Co za drift! Tir poleciał bokiem i naczepą sprzątnął samochód – kierowca stracił prawo jazdy [WIDEO]

drift tir bokiem prawo jazdy kierowca

Podaj dalej

Na pierwszy rzut oka ten drift wyglądał nawet fajnie. Tir poleciał pięknym bokiem przez zakręt na przejeździe kolejowym. Ale niestety, tym manewrem sprzątnął z drogi samochód, przez co kierowca stracił prawo jazdy.

Drift? No nie – to na pewno nie było zamierzone. Tir po prostu poleciał bokiem, bo kierowca stracił nad nim kontrole. Wszystko było efektowne, ale na nieszczęście tirowca w zakręcie był inny samochód. Przez to Ukrainiec rodem z Tokio Drift stracił prawo jazdy.

drift tir jazda bokiem

Do zdarzenia doszło w środę na drodze krajowej numer 42 w miejscowości Bugaj. Kierowca mógł stracić kontrolę nad zestawem np. ze względu na zbyt dużą prędkość i niedostosowanie jej do panujących warunków.

kierowca prawo jazdy

29-letni kierowca Hyundaia, który został zmieciony w bariery energochłonne, został ranny. Musiał zostać zabrany do szpitala. Kierowca tira jak gdyby nigdy nic sobie odjechał. Po chwili zatrzymał go jeden ze świadków. 56-letni Ukrainiec stwierdził, że nic nie zauważył, dlatego pojechał dalej. Na miejscu pojawiła się policja, która zatrzymała mu prawo jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News