Co za drift! Tir poleciał bokiem i naczepą sprzątnął samochód – kierowca stracił prawo jazdy [WIDEO]

Co za drift! Tir poleciał bokiem i naczepą sprzątnął samochód – kierowca stracił prawo jazdy [WIDEO]

Podaj dalej

Na pierwszy rzut oka ten drift wyglądał nawet fajnie. Tir poleciał pięknym bokiem przez zakręt na przejeździe kolejowym. Ale niestety, tym manewrem sprzątnął z drogi samochód, przez co kierowca stracił prawo jazdy.

Drift? No nie – to na pewno nie było zamierzone. Tir po prostu poleciał bokiem, bo kierowca stracił nad nim kontrole. Wszystko było efektowne, ale na nieszczęście tirowca w zakręcie był inny samochód. Przez to Ukrainiec rodem z Tokio Drift stracił prawo jazdy.

drift tir jazda bokiem

Do zdarzenia doszło w środę na drodze krajowej numer 42 w miejscowości Bugaj. Kierowca mógł stracić kontrolę nad zestawem np. ze względu na zbyt dużą prędkość i niedostosowanie jej do panujących warunków.

kierowca prawo jazdy

29-letni kierowca Hyundaia, który został zmieciony w bariery energochłonne, został ranny. Musiał zostać zabrany do szpitala. Kierowca tira jak gdyby nigdy nic sobie odjechał. Po chwili zatrzymał go jeden ze świadków. 56-letni Ukrainiec stwierdził, że nic nie zauważył, dlatego pojechał dalej. Na miejscu pojawiła się policja, która zatrzymała mu prawo jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News