Co?! Stacje paliw będą zamknięte codziennie od 22 do 6? Benzyna i diesel niedostępne też w niedziele?

Co?! Stacje paliw będą zamknięte codziennie od 22 do 6? Benzyna i diesel niedostępne też w niedziele?

stacje paliw benzyna diesel zamknięte tankowanie

Podaj dalej

Czy stacje paliw wkrótce będą zamknięte codziennie od 22 do 6 oraz w niedziele i święta? Jak to możliwe – benzyna oraz diesel nie będą wtedy dostępne? Pomysł kontrowersyjny – chociaż pewnie wielu osobom na tym zależy.

Istnieje taka możliwość, aby stacje paliw były nieczynne codziennie od 22 do 6? Cała noc i wczesny poranek bez możliwości zatankowania swojego samochodu? Ani benzyna, ani diesel nie byłyby wtedy dostępne? Na ten moment taki scenariusz wydaje nam się scenariuszem science-fiction. Natomiast istnieje pewna szansa na to, że tak faktycznie się stanie. Przecież kilka lat temu sklepy zamknięte w niedzielę też były abstrakcją.

stacje paliw benzyna diesel zamknięte tankowanie
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

Zewsząd słyszy się o tym, jak kolejne sklepy próbują obchodzić przepisy. Przecież swego czasu niemal każda sieć sklepów w Polsce stała się placówkami pocztowymi. Coraz częściej szuka się jakichś kruczków prawnych, luk w przepisach – wszystko po to, aby móc otworzyć sklepy w niedziele. Teraz jedna z sieci znalazła lukę mówiącą o „klubie czytelnika”. Takie bowiem w niedziele mogą być otwarte.

Po ile będzie paliwo w kolejnych dniach? Benzyna za 6,97 zł a diesel za 7,32 zł. Od kiedy takie ceny?

Zatem w sklepie powstanie wydzielone miejsce do czytania. Tak oto – oficjalnie – powstanie klub czytelnika – oczywiście otwarty w niedzielę. Oczywiście, że to absurd. Nie to, co wymyślają sklepy tylko po to, aby móc się otworzyć. Absurdem jest cały przepis. Dlaczego państwo ma się wtrącać do tego, kiedy dana osoba chce zrobić zakupy? Przecież to jest jakieś kuriozum. Jeśli ktoś chce zrobić zakupy w niedzielę – bo akurat wtedy ma czas a w pozostałe dni ciężko pracuje – to niech sobie robi zakupy w niedzielę. W czym problem?

stacje paliw benzyna diesel zamknięte tankowanie
fot. freepik.com – Dapetrus

Powiem ci, jak masz żyć…

Problem w tym, że ktoś sobie ubzdurał, że akurat niedziela ma być dniem wolnym. Tu nie chodzi o tych, którzy chcą zrobić wtedy zakupy, a o tych, którzy muszą iść wtedy specjalnie do pracy. W zasadzie, to jestem w stanie to zrozumieć. Sam w niedzielę staram się nie pracować, a spędzać czas z rodziną, robić coś innego – to dzień świąteczny. Jestem więc w stanie zrozumieć sam zamysł, ideę.

Natomiast z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego akurat takie przepisy mają dotyczyć pracowników sklepów? Jeśli oni mają mieć taki przywilej i mają w ten dzień nie pracować, to inni też powinni nie pracować. Na przykład tego dnia zamknięte powinny być wszystkie hotele i restauracje. Powinien być absolutny zakaz świadczenia jakichkolwiek usług, tak? No bo przecież w niedzielę trzeba siedzieć w domu – dobrze rozumiem?

stacje paliw benzyna diesel zamknięte tankowanie
Freepik/evening tao

Stacje paliw też powinny być zamknięte – wszystkie, bez wyjątku. No bo dlaczego pracownicy stacji paliw mają pracować, kiedy inni mają w niedzielę wolne? A więc stacje paliw zamknięte w niedziele i święta. No i może jeszcze od 22 do 6 rano? Przecież niektórzy nie pracują na nocną zmianę – dlaczego akurat na stacjach mają pracować? Do czego zmierzam? Zmierzam do tego, że ograniczanie takich rzeczy nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem. W żadnym wymiarze. Niech każdy robi to, na co ma ochotę i wtedy, kiedy ma na to ochotę. A jeśli komuś nie podoba się taka praca, to może ją zmienić. Przecież – jak proponuje pewne ugrupowanie – wkrótce i tak będą tylko cztery dni pracy. Czyli co – stacje paliw zamknięte nie tylko w sobotę, niedzielę, święta i od 22 do 6, ale także w piątek? Tak to właśnie wygląda.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News