CO?! Benzyna podrożała o 49 gr, diesel o 37 gr w jeden tydzień! Masakra – co się dzieje na polskich stacjach?

CO?! Benzyna podrożała o 49 gr, diesel o 37 gr w jeden tydzień! Masakra – co się dzieje na polskich stacjach?

benzyna diesel lpg ceny paliw

Podaj dalej

Jak w każdą środę, na portalu „e-petrol” pojawiło się notowanie średnich cen paliw w Polsce. Zarówno benzyna, jak i diesel koszmarnie podrożały. Chociaż mam wrażenie, że realnie jest jeszcze drożej.

W środę 1 czerwca na portalu „e-petrol” opublikowano notowanie średnich cen paliw. Benzyna PB95 kosztowała wtedy 7,55 zł, benzyna PB98 8,02 zł, diesel 7,13 zł zaś LPG 3,59 zł. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, co to oznaczało. Grobowe nastroje, bo benzyna koszmarnie podrożała, a diesel po paru tygodniach obniżek, również zaczął drożeć.

benzyna diesel lpg ceny paliw
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

A jak te ceny wyglądają dzisiaj? Benzyna 95-oktanowa kosztuje dziś średnio w Polsce 7,95 zł, co oznacza, że podrożała o 40 groszy na przestrzeni tygodnia. Benzyna 98-oktanowa kosztuje teraz 8,51 zł, czyli podrożała o 49 groszy. Diesel też podrożał i to wyraźnie – o 37 groszy – kosztuje teraz 7,50 zł. Tylko kierowcy aut na LPG mogą czuć się w miarę zadowoleni – 3,57 zł, co oznacza obniżkę ceny o 2 grosze.

Paliwo do końca roku będzie drożało. Fatalne wiadomości dla polskich kierowców. Po ile będzie w grudniu?

To notowanie średnich cen, a trzeba wziąć pod uwagę, że w wielu miejscach w Polsce jest już zdecydowanie drożej. Przerażający jest fakt, że jeśli paliwo będzie drożało w takim tempie, to za trzy tygodnie benzyna 95-oktanowa może kosztować już grubo powyżej 9 zł, a benzyna 98-oktanowa… nawet 10 zł! Co tu się dzieje?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News