Chleb towarem deficytowym? Pieczywa w Polsce braknie już tej jesieni. Ekspert mówi, jak realny to problem

Chleb towarem deficytowym? Pieczywa w Polsce braknie już tej jesieni. Ekspert mówi, jak realny to problem

chleb brak ceny cena prąd gaz

Podaj dalej

Czy w Polsce zabraknie pieczywa już tej jesieni? Chleb stanie się towarem wręcz luksusowym? Dokładnie tam może się wydarzyć i ostrzegają przed tym eksperci. Problem jest realny. Dlaczego aż tak bardzo należy się tym przejmować?

Chleb póki co można kupić niemal w każdym sklepie i w każdej piekarni. To dla nas „oczywista oczywistość”. Ale wkrótce taki stan rzeczy może się zmienić. I nie chodzi tutaj nawet o sytuację na terenie Ukrainy, gdzie trwa wojna. Nas te przerwy w dostawie zboża nie dotkną w widoczny sposób. Problem konkretnie w Polsce leży zupełnie gdzie indziej. I może być nawet bardziej palący.

chleb brak ceny cena prąd gaz
fot. pixabay

Dlaczego więc w Polsce może zabraknąć pieczywa? Problemem jest… drożyzna – tak! Podwyżki cen prądu i gazu doprowadzą do tego, że część piekarni upadnie. Produkcja chleba i innych wyrobów po prostu nie będzie dla nich opłacalna. Problem podnosi prezes Stowarzyszenia Producentów Pieczywa.

Tak – już dzisiaj promocja! Benzyna za 4,46 zł, diesel za 5,00 zł! Sprawdź, gdzie skorzystać!

Dochodzi do tego typu patologicznych sytuacji, w których koszty jeszcze w grudniu ubiegłego roku wynosiły 400 tysięcy złotych, już teraz wzrosły do 2,3 mln złotych, a w sierpniu ma to być nawet około 3 mln złotych. Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że część piekarni upadnie, a to doprowadzi do tego, że towaru na rynku będzie coraz mniej…

Możliwe przerwy w dostawie prądu! Nawet 4 dni! Ludzie już zastanawiają się, jak sobie z tym poradzą…

Źródło: Interia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News