Benzyna Pb95 kosztuje już 7,91 zł! Fatalne informacje z rynku paliw – a będzie jeszcze drożej

Benzyna Pb95 kosztuje już 7,91 zł! Fatalne informacje z rynku paliw – a będzie jeszcze drożej

benzyna diesel lpg ceny paliwo

Podaj dalej

Benzyna kosztuje już 7,91 zł za litr. Jeśli nie dowierzacie i twierdzicie, że jest inaczej, to niżej zaprezentuję na to dowód. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to nie jest koniec. Paliwo drożeje i będzie drożało nadal.

Sytuacja na rynku paliw w ostatnich miesiącach woła o pomstę do nieba. Benzyna drożeje w zastraszającym tempie, diesel zresztą też wraca do tendencji zwyżkowej. I niestety – analizując to, co dzieje się w polskich rafineriach, to z każdym dniem na stacjach będzie wyłącznie drożej i drożej. Na ten moment nie widać absolutnie żadnych oznak spadków.

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik

Jadąc wczoraj samochodem postanowiłem prześledzić, jak mniej więcej prezentują się aktualnie ceny paliw. To, co zobaczyłem na jednej ze stacji, dosłownie mną wstrząsnęło. Litr zwykłej, 95-oktanowej benzyny kosztował tam już 7,91 zł za litr, zaś litr diesla 7,41 zł. Wydaje mi się, że ktoś jest tutaj oderwany od rzeczywistości… chociaż o oderwaniu od rzeczywistości jeszcze będzie.

benzyna ceny paliw paliwo diesel
Materiał własny

To dosyć interesujące, bo według portalu „e-petrol” litr benzyny kosztuje teraz w Polsce średnio 7,55 zł a diesla 7,13 zł. No cóż – widać, że nie do końca się to sprawdza. A zadaję sobie sprawę z tego, że ta stacja to nie jest jakiś ewenement na skalę całego kraju i pewnie w wielu miejscach niedaleko waszych domów benzyna już kosztuje ponad 8 zł.

Masz samochód spalinowy? Będziesz za to płacił karę! Dwa nowe podatki dla właścicieli benzyniaków i diesli

Ale miało być o oderwaniu od rzeczywistości. Pewna stacja telewizyjna, a w zasadzie to kanał informacyjny, przedstawił wczoraj materiał na temat cen paliw. Wczoraj – podkreślam – 2 czerwca. W materiale pokazano między innymi totem cenowy przed jedną ze stacji z ceną benzyny na poziomie 5,72 zł i ceną diesla równą 5,79 zł. No cóż. To nic, że aktualnie paliwo jest o ponad 2 zł droższe.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News