Aplikacja z przejazdami? W Warszawie istna „plaga” gwałtów. Sprawcami obcokrajowcy…

Aplikacja z przejazdami? W Warszawie istna „plaga” gwałtów. Sprawcami obcokrajowcy…

aplikacja z przejazdami przejazdy warszawa

Podaj dalej

Chcemy wyjść na miasto, zabawić się, odwiedzić restaurację, czy stadion sportowy, ale nie chcemy brać samochodu. Opcja? Aplikacja z przejazdami. Zamawiamy kurs, przyjeżdża kierowca i zabiera nas w konkretne miejsce. Brzmi prosto i w większości przypadków tak jest…

Aplikacja oferująca przejazdy po mieście to znakomity wynalazek. Po co poruszać się swoim samochodem, skoro możemy zamówić w telefonie kurs? W ciągu dwóch, trzech minut przyjeżdża po nas kierowca i zabiera nas gdzie chcemy. Opcja o tyle wygodna, że nie trzeba się niczym przejmować, spokojnie można wypić sobie drinka… a cały przejazd jest zazwyczaj dosyć tani. Pozornie same plusy.

aplikacja z przejazdami przejazdy warszawa
fot. pixabay

W zdecydowanej większości przypadków rzeczywiście – same plusy. Natomiast bardzo niepokojące doniesienia docierają z Warszawy. „Interia” pisze już wprost o pladze gwałtów właśnie przy takich przejazdach zamawianych przez internet, z aplikacji. Sprawę na swoich łamach nagłaśnia „Rzeczpospolita”, która dotarła do listy śledztw dotyczących właśnie takich spraw.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Według „Rz” policja prowadzi przynajmniej 20 bliźniaczych śledztw, w tym 11 z ubiegłego roku i 9 z tego. Działanie kierowców zazwyczaj jest podobne. Atakują w nocy, bądź o świcie. Jadą samochodem na pustą, uśpioną ulicę. Wtedy to przesiadają się na tylną kanapę. Gwałcą, bądź molestują kobiety, z których najmłodsza miała 16 lat – informuje „Rzeczpospolita”.

aplikacja z przejazdami przejazdy warszawa
fot. pixabay

Sprawcami obcokrajowcy

Sprawa dotyczy dwóch najbardziej popularnych aplikacji-przewoźników działających na terenie miasta. Z rozpoznanych na ten moment spraw wiadomo, że kierowcami, którzy dopuszczali się zabronionych czynów byli Gruzini, Uzbecy, Tadżykowie, Algierczyk oraz Turkmen. „Rz” nie ma wątpliwości, że przypadków w rzeczywistości było więcej, natomiast nie zostały one zgłoszone.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News