90 procent kierowców nie zna rozwiązania tej zagadki. Czy wiesz, jaki jest tutaj poprawny wynik?

90 procent kierowców nie zna rozwiązania tej zagadki. Czy wiesz, jaki jest tutaj poprawny wynik?

wynik zagadka łamigłówka ćwiczenie ćwiczenia kierowca zawodowy

Podaj dalej

Czy ktoś z was zna rozwiązanie tej zagadki? Jaki jest poprawny wynik? Przypuszczam, że większość z was nie będzie miała większych problemów z jej rozwikłaniem. Wszak to matematyka na poziomie pierwszej klasy szkoły podstawowej. Natomiast w ten sposób można zwrócić uwagę na coś innego. Na coś, o czym kierowcy jednak bardzo często zapominają. Dlaczego o tym nie pamiętają?

Wynik zagadki zamieszczonej wyżej dla wszystkich dorosłych osób powinien być kwestią absolutnie oczywistą. Nie sądzę, aby ktoś musiał się nad tym zastanawiać dłużej, niż jakieś 30 sekund. Naturalnie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś nie zna rozwiązania tej zagadki, ale nie o tym teraz mowa. Chodzi o to, o czym kierowcy bardzo często zapominają. O to, aby na drogach – i nie tylko – logicznie myśleć. I dla wielu kierowców te słowa są czymś kompletnie niezrozumiałym, nie wiedzieć dlatego.

wynik zagadka łamigłówka ćwiczenie ćwiczenia kierowca zawodowy
fot. pixabay

Dla większości kierowców odpowiedni kanon zachowania na drogach powinien być co najmniej tak oczywisty, jak rozwiązanie tej zagadki. Pomimo tego faktu, wcale tak nie jest. Często na drogach zamieniamy się w prawdziwych dzikusów. Codziennie do sieci trafiają nagrania, na których widzimy takich artystów. Wyprzedzanie kilku aut przed przejściem dla pieszych, jazda pod prąd, zdecydowane przekroczenie prędkości, „szeryfowanie”, zajeżdżanie drogi, wygrażanie i tak dalej. Polskie drogi pełne są takiego zachowania.

Jedziesz tam na wakacje? Uważaj, benzyna w tym kraju kosztuje już prawie 13 zł. Lepiej nie tankować

Natomiast w gruncie rzeczy chodziło mi o to, że wielu kierowców zapomina o tym, aby regularnie ćwiczyć. Powiecie, że dotyczy to wyłącznie kierowców zawodowych? Niezupełnie. Nawet zwykli kierowcy od czasu do czasu powinni pobudzić zarówno swój umysł, jak i ciało. Mówi się, że w długiej trasie należy co jakiś czas zrobić postój i rozprostować kości. Ale wiele jest takich sytuacji, w których ktoś potrafi wstać z łóżka, ubrać się i wsiąść za kierownicę. Przecież umysł nie jest jeszcze wtedy gotowy na większy wysiłek.

wynik zagadka łamigłówka ćwiczenie ćwiczenia kierowca zawodowy
Pixabay

Znasz poprawny wynik?

Może czasami przed wskoczeniem za kierownicę warto byłoby jakoś pobudzić swój mózg do pracy. Wystarczy rozwiązanie jakiejś prostej, matematycznej zagadki, rebusu, czy łamigłówki. Nie potrzeba wiele, aby zacząć myśleć i rozruszać swój umysł. W taki sposób, aby za kierownicą pracował on już tak, jak powinien. Starajmy się unikać sytuacji, w której na dobre budzimy się dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Może się zdarzyć tak, że nie rozbudzimy się w porę…

Takiej obniżki paliw nikt się nie spodziewał! Już od poniedziałku nowe otwarcie. Po ile będzie diesel?

Oczywiście w przypadku kierowców ważne są też ćwiczenia, które mają pobudzić nie tylko umysł, ale i ciało. Szczególnie, jeśli mówimy o kierowcach zawodowych, którzy tego ruchu zazwyczaj mają bardzo niewiele. Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej, brak aktywności fizycznej, często niezdrowa dieta. Przepis na problemy ze zdrowiem jest gotowy. Możemy się nabawić problemów z kręgosłupem, czy układem krążenia. Na stronie „truckcentrum.pl” czytamy, że takie zaniedbania mogą prowadzić do cukrzycy, czy też miażdżycy.

Pieszy musi nosić odblaski, czy jest to wyłącznie zalecane? Ludzie nie mają pojęcia o tym przepisie

A czasami nie trzeba wiele, aby temu zaradzić. Przynajmniej w jakimś absolutnie podstawowym stopniu. „Truckcentrum.pl” podpowiada podstawowe ćwiczenia, które można wykonać wszędzie i które pomogą kierowcom. Znajdzie się tutaj chociażby spacer po okolicy podczas postoju, bieganie, skakanie na skakance, czy też ćwiczenia angażujące wiele grup miejscowych, które można wykonać chociażby na trawie, czy macie. Nie dość, że zadbasz o swoje zdrowie, poprawisz samopoczucie, to jeszcze sprawisz, że za kierownicą będziesz rozbudzony i trzeźwo myślący.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News