85-letnia kobieta jedzie S5 pod prąd! Odbierać prawo jazdy starszym ludziom – kierować na badania! [WIDEO]

85-letnia kobieta jedzie S5 pod prąd! Odbierać prawo jazdy starszym ludziom – kierować na badania! [WIDEO]

kobieta pod prąd senior prawo jazdy badania

Podaj dalej

Kolejny raz poruszamy ten sam temat. 85-latka prawdopodobnie bez żadnej kontroli ot tak jedzie sobie S5 pod prąd. Kobieta od dawna nie powinna mieć już dokumentu prawo jazdy. Wciąż jest luka w przepisach…

Nagrania z tego zdarzenia są wręcz niewiarygodne. Droga ekspresowa S5, 85-latka jak gdyby nigdy nic jedzie sobie pod prąd. Jakim cudem ta kobieta wciąż ma prawo jazdy? Dlaczego nie wyciągamy żadnych konsekwencji z dziesiątek tego typu przypadków? Przecież to jest proszenie się o tragedię!

pod prąd kobieta kierowca senior prawo jazdy badania

To, co widzimy na tych nagraniach, mrozi krew w żyłach. Fakt, że nie doszło tutaj do żadnego wypadku śmiertelnego, to po prostu jakiś cud. Kobieta zawdzięcza życie refleksowi innych kierowców. Zresztą oni zasługują tutaj na ogromne brawa. Uniknąć w taki sposób czołowego zderzenia i jednocześnie samemu nie doprowadzić do wypadku – trzeba mieć umiejętności.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kobieta prawdopodobnie kompletnie nie kontrolowała tego, co robi. To znaczy nie miała pojęcia, że robi coś źle. W jej głowie pewnie układały się obelgi i wyrazy niezrozumienia. Co ci inni kierowcy robią? Dlaczego tak niebezpiecznie wyprzedzają jadąc prosto na nią? Tu nie ma żadnego przypadku – kobieta jedzie z pełną prędkością i nawet nie zwalnia. Kierowcy ledwo odskakują w bok!

To niewiarygodne…

Gdyby nie interwencja policji, bóg jeden wie ile kobieta mogłaby tak przejechać. Nie chcę sobie nawet wyobrażać, co mogło się wydarzyć. To jakiś cud, że nikt tutaj nie zginął. Kobieta straciła prawo jazdy i z naturalnych powodów nigdy nie powinna go odzyskać. Pytanie brzmi, dlaczego nie straciła go wcześniej? Dlaczego nie ma w obecnym systemie żadnej możliwości kontroli?

W pewnym wieku senior powinien mieć przymusowe badania. Przede wszystkim badanie wzroku, później jakiś krótki test odnośnie zasad ruchu drogowego, krótka rozmowa z jakimś egzaminatorem, może nawet krótka jazda po mieście. Jestem przekonany, że takie badania momentalnie oddzieliłyby tych, którzy mogą jeździć od tych… którzy po prostu już nie powinni tego robić. Tu nie chodzi o to, że ktoś się kogoś czepia. Ale powiedzmy sobie wprost – obecność takich ludzi za kierownicą jest zagrożeniem.

Tu nie było żadnego przypadku

To nie jest tak, że ktoś przypadkowo wjechał pod prąd, przez pomyłkę. Każdy z was wie, że to nie jest tak o – kurczę, przez pomyłkę wjechałem pod prąd na autostradę, czy tam drogę ekspresową. Dziwnym trafem przyłapywani są na tym wyłącznie seniorzy, osoby zazwyczaj powyżej 65, 70 roku życia.

Jeden z komentujących słusznie zwrócił uwagę, że w normalnej sytuacji momentalnie zaczynasz się zastanawiać, czy aby wszystko robisz dobrze, czy jedziesz prawidłowo? Stajesz na poboczu i się zastanawiasz, rozglądasz. Każdy normalny momentalnie zrozumie, że jedzie źle. W tym przypadku kobieta jechała wręcz ślepo przekonana, że ona jest bez winy, tylko inni wyjeżdżają jej na czołówkę.

Jeśli chcecie machnąć ręką i zbagatelizować tę sytuację, to wyobraźcie sobie, że taki senior wyjeżdża pod prąd prosto na was. Jedziesz 130 km/h autostradą, w aucie rodzina, z prawej strony na pasie inny samochód. I nagle pojawia się samochód pędzący pod prąd, prosto na ciebie. I co? Nadal uważasz, że to nic takiego? Zróbmy coś z tym – konieczne są zmiany w przepisach…

Przeczytaj również