2 kilometry za 80 zł? Kierowco, uważaj – to trasa, która wydrenuje twój portfel. Samochód to przekleństwo?

2 kilometry za 80 zł? Kierowco, uważaj – to trasa, która wydrenuje twój portfel. Samochód to przekleństwo?

samochód używany nowy zakaz sprzedaży kupna

Podaj dalej

Czy możliwym jest, aby koszt przejechania 2 kilometrów wynosił 80 zł? Samochód to w takim miejscu bardziej przekleństwo, czy zbawienie? Kierowco, musisz w tym miejscu uważać – i to bardzo!

Zakopane to miejsce, które się kocha, albo nienawidzi. Dla jednych dokładnie te same miejsca są urocze, zachwycające, przyciągające, dla drugich to kicz i tandeta. Bez względu na to, do której grupy należycie, niektóre ceny na miejscu mogą zaskoczyć. Samochód to w tym miejscu przekleństwo, czy może wręcz przeciwnie – zbawienie? Jak to bywa w takich sytuacjach – punkt widzenia zależy od konkretnej sytuacji.

zakopane kasprowy wierch gubałówka morskie oko samochód kolejka fosiąg
fot. pixabay

W grudniu ubiegłego roku stałem u podnóża drogi nazwanej „Salamandrą”. Dla tych, którzy nie kojarzą, jest to droga prowadząca z ulicy Nędzy Kubińca na Drogę Zubka. W skrócie – wyjeżdża się nią z Kościeliska na drogę, którą wszyscy kojarzą z nazwą „Gubałówka”. Trasa ma dokładnie 1,9 km. Kursują po niej co chwilę busy i taksówki. Sam obdzwoniłem kilka firm z pytaniem o koszt wjazdu w górę – przejazdu tych 1,9 km. W żadnym przypadku nie było to mniej, niż 80 zł…

Benzyna za 4,84 zł, diesel za 5,38 zł, LPG za 2,29 zł! Takie ceny paliw dzisiaj w Polsce! Gdzie szukać promocji?

Poruszanie się po Zakopanem taksówkami w większości przypadków odpada. Natomiast to nie jest odosobniony przypadek. Niektórzy nad Morskie Oko dojechać chcą fosiągiem – w skrócie – chcą być tam zaciągnięci przez konie na wozie. Odcinek, po którym wwożą nas konie, można przejść pieszo – ma on ok. 6 km. Drogą dla fosiągów ten odcinek ma 7 km. I za te 7 km wjazdu w górę trzeba zapłacić 70 zł. Ostatnie 2 km drogi i tak trzeba przejść samemu. Droga tam i z powrotem do 120 zł – za jedną osobę.

zakopane kasprowy wierch gubałówka morskie oko samochód kolejka fosiąg
fot. pixabay

Skąd te przeliczniki?

Jeśli fascynuje was ten przelicznik pokonania konkretnej liczby kilometrów za konkretną cenę, to na pewno zainteresuje was to, ile kosztuje wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Cała trasa kolejki ma 4,2 km. Aktualnie za sam wjazd w górę trzeba zapłacić 75 zł za jedną osobę. Można od razu kupić bilet góra-dół. To koszt 89 zł. Jeśli ktoś chce wjechać w górę całą rodziną… może być ciekawie.

zakopane kasprowy wierch gubałówka morskie oko samochód kolejka fosiąg
fot. pixabay

Oczywiście istnieje sposób, aby tych wszystkich opłat nie płacić. Jaki to sposób? Prosty i oczywisty – zwiedzać Zakopane i Tatry tak, jak należy – pieszo. I na Gubałówkę i nad Morskie Oko i na Kasprowy Wierch – wszędzie można dojść samodzielnie – pieszo. I gwarantuję wam, że dostarczy wam to fantastycznych doznań. OK – co do kolejki na Kasprowy, to chociaż raz wypada się przejechać. To niesamowite przeżycie. Ale… zejść można już na piechotę.

Co?! Stacje paliw będą zamknięte codziennie od 22 do 6? Benzyna i diesel niedostępne też w niedziele?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News